Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Carrie - filmová verze 2

8. září 2013 v 11:15 |  Stephen King
Krásný nedělní den drahoušové. :D Jak už jsem včera slibovala mám pro vás druhý článek o filmu Carrie. Tentokrát se jedná o verzi z roku 2002 a je vážně hodně moc podařená i když se v některých scénách nedrží knižní předlohy jako verze první o které jsem psala včera.

Tuhle verzi Carrie jsem viděla úplně jako první a děsně moc se mi líbila i když ten konec mne poněkud zarazil. Byl totiž naprosto, ale naprosto odlišný od knihy a právě ten konec byl, je a bude dost důležitý pro celý příběh. Nechci to úplně prozrazovat kvůli těm, kdo nečetli knížku ani neviděli film, ale jakmile si přečtete knihu a podíváte se na tuhle verzi pochopíte.

O čem Carrie je už jsem sala dvakrát takže už to připomínat znovu nebudu, protože se mi to zdá zbytečné. :D Tak se na mě za to nezlobte prosím. Recenzi na knížku i první film si můžete přečít, když kliknete na odkazy a tam se dozvíte o ději všechno co byste měli vědět.

Režije se tentokrát ujal David Garson a podle mého předvedl opravdu moc dobrý výkon, styl i smysl pro krásu a pojetí celého příběhu. Roli Carrie si tentokrát střihla Angela Bettis a její matku si zahrála Patricia Clarkson. Obě předvedly vynikající výkon a je vidět, jak se do svých rolí vžily.

Moc moc taky chválím speciální efekty - hlavně v okamžicích, kdy Carrie pohybuje předměty nebo vzpomíná na den, kd byla malá a matka jí už po několikáté chtěla potrestat za úplnou maličkost. Tehdy je natolik rozrušená a tolik se bojí, že na celý dům sešle roj malých meteoritů. :D Tahle scéna se mi vážně líbila. I závěrečné lesové scény se režisér zhostil opravdu dobře a pojal i opravdu ve velkém stylu.

Jak už jsem psala já mám tenhle příběh strašně moc ráda a Carrie si mne vážně získala i když to byla dost zakřiknutá a naivní holka, což se mi na jiných hrdinkách příliž nelíbí. Carrie byla ale jiná a dokázala se ve finále svému osudu postavit a pěkně zatočit s těmi kdo jí ubližovali.


Nedá se prostě srovnat z žádnou jinou zahřiknutou knižní hrdinkou a to se mi na ní opravdu líbilo. Když o tom teď úpíš vzpoměla sem si na ústřední postavu knihy Myši, která měla stejnou povahu jako Carrie, ale oproti ní si mne nezíkala ani náhodou. I když i u ní je vidět jakýsi vzdor - kdo četl ví co myslím, kdo ne ať si přečte - ale poto se z ní opět stala ta šedá vyplašená myš, která se drží máminý sukně. To jen tak pro srovnání. :D

Já osobně tenhle i první verzi Carrie vřele doporuču, protože obě adabtace jsou vynikající a tomu, kdo se na ně podívá přinesou nevšední zážitek a věřte mi, že vás děj i příběh samotný naprosto odrovná. :D Aspoň mě se to stalo jak u knížky tak i u filmů. A filmaři si pro nás připravili další zbrusu novou verzi na kterou se vážně moc těším.

Do kin by podle všeho měla přijít už 17. října což je naprosto super a až jí budou dávat u nás v kině tak stoprocentně pudu a opět vám o tom napíšu. :D Už aby to bylo. Navíc režie téhle verze se ujala žena, takže očekávat, že bude pojetí některých scén trošku jiné, protože si myslím, že se režisérka bude lépe vciťovat do hlavní hrdinky a přinese to tak filmu něco nového. Ale necháme se překvait ne?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama