Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Konrad T. Lewandowski - Kočkodlak Xin

10. září 2013 v 11:41 |  Moje knížky
Ahoj ahoj ahoj. :D Dneska mám zase praxi, takže nemusim do školy a mám takový jako že prázdniny, protože praxi v knihovně bych ani jinak říckat namohla. Mě to totiž nehorázně baví. :D No a protože mám teďka trochu času mezi vypůjčováním knížek, rozhodla sem se napsat vám něco o knížce, kterou jsem nedávno dočetla a vážně moc se mi líbila.

Dostala sem se k ní docela náhodou, protože jsem byla nakupovat v Levných knihách a tam měli třetí a čtvrtý dít série do které tato kniha patří. A protože se mi ten nápad vážně hodně líbil, tak jsem si oba díly koupila. Bohužel tedy neměli první a druhý díl, takže sme si je pučila v knihovně a budu si je muset někde sehnat abych si tu sérii zkompletovala. :D

Kniha Kočkodlak Xin je vážně vynikající fantasy, jejímž hlavním hrdinou je překvapivě kočkodlak Xin. Xina našla jedna stará paní pohozeného v lese a vychovala ho jako vlastního syna. Xin díky její lásce a vlastní odhodlanosti částečně potlačil svojí kočkodlačí povahu a naučil se tohoto pokletí využívat ve prospěch lidí. Jeho krev je totiž smrtelná pro ostatní démony a Xin navíc oplívá kočičí obratností, silou a zrakem a s jejich pomocí zbavuje lidi přízraků a démonů, kteří jim ubližují.

V první knize o kočkodlaku Xinovi se vydáváme na hrad krále Redrena, který je vládcem města Katimy - hlavního města Suminoru. A jelikož je Xin výtvorem Ona a dokáže vycítit Přítomnost stává se královým služěbníkem. S pomocí mága Rodmina se naučí ovládat svoji proměnu v kočkodlaka a tím získá velkou výhodu oproti ostatním netvorům, kteří mají největší sílu pouze za úplňku. Xin se může proměnit v podstatně kdykoli a své výhody patřičně využívá při boji s víry, strygami, polednicemi nebo vlkodlaky, kteří svými vpády ohrožují celou říši.

Xin se stane velitelem královské stráže a společně s královým mágem Rodminem bojuje proti zlu, které se snaží dostat do královského paláce i dalších sídel boháčů a menších vládců. :D Musí samozřejmě čelit vellikým nebezpečím a nástrahám a mnohdy mu de o život. Navíc se stává terčem nejrůznějších spiknutí, při nichž mu jde často o život i zatracení jeho duše.

Kočkodlak Xin je kniha rozdělená na tři menší části. Každá z ních popisuje jednu určitou část Xinova života se všemi jeho úskalími, nebezpečími, boji i láskou k věrné a chápavé Hanti. Je to velmi čtivá a originální knha už jen tím, že Lewandowski vytvořil v podstatě novou a neokoukanou fantasy postavu.

S upíry, vlkodlaky a podobnými příšerami se setkáme snad v každé fantasy knize, ale kočkodlak? To je něc zcela naprosto nového. A to se mi na knize opravdu velice líbilo. Byl to vlastně hned první znak, který mne donutil po knihách sáhnout a přečíst si je. Série o kočkodlaku Xinovi zaručuje plnou dávku napětí, strachu, originality a fantastického čtení, které jistě ocení všichni milovníci tohoto žánru. Já osobně jí všem vřele doporučuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama