Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Konrad T. Lewandowski - Návrat kočkodlaka

21. září 2013 v 12:42 |  Moje knížky
Zdarec lidi!!! Já mám dneska docela fajn náladu. Ani neveim proč. Asi sem se mimořádně dobře vyspala. :D Dnes pro vás mám hned dva články. Tím prvním je následující recenze na druhý díl se série o Kočkodlakovi, tím druhým bude článek o Stephen Kingovi, který dnes slaví narozeniny. :D Takže se máte rozhodně na co těšit. Uvidíme jak to bude zítra, ale jak můžete podle levého měníčk vidět, nějaké další články sou v plánu. :D

A ještě jedna technická. :D Určitě ste si všimli nové ikonky v levém meníčku. K čemu slouží a tak už sem psala, ale pro ty, kteří ten článek prošvihli sem vkládám odkaz na ten článek, kde se všechno dozvíte. :D A přesně z toho důvodu, který je v článku popsán, jsem přidala ještě jeden text pod knižní výzvu, kam budu připisovat čísla nejen přečtených, ale i poslechnutých knížek. A to mě přivádí k tomu co vám chci říct. Podřilo se mi navázat spolupráci se společností Radioservis, což je vydavatelství audioknih spadající pod Český rozhlas. :D Z toho mám opravdu obrovskou radost a brzy vám přinesu recnezi na první audioknihu. :D Tak to by bylo tak na začátek a teď už k té knize. :D

Návrat kočkodlaka je druhou knihou se série o kočkodlaku Xinovi, které sem přišla dost na chuť. A to hlavně kvůli její originalitě, ději, akčnosti i moc pěknému stylu psaní, který autor používá. Recenzi na první díl si můžete přečíst zde a zrekapitulovat si tak všechno, oc se v první knížce událo. :D Ale samozřejmě by bylo lepší, kdybyste si jí přímo přečetli.

POZOR!!! KDO NEČETL PŘEDCHOZÍ DÍL AŤ NEPOKRAČUJE DÁL!!! MOHL BY SE DOZVĚDĚT NĚCO CO NECHCE!!!


V knize Návrat Kočkodla se opět setkáváme s Růžoočkou, které je Xinovou adoptivní dcerou. Jistě si vzpomenete jak jí Xin v prvním díle pomohl přemoci ddémoní podstatu, které v ní dřímala po smrti jejího lidského těla. Růžoočka byla tehdy Strygou a díky Xinovi se jí podařilo své prokletí překonat a začít těžit se svých schopností.

Růoočka je v tomto díle již o mnoho let starší. Stal se z ní velitel královské gardy a jde tak ve šlépějích svého otce. Celý příběh druhé knihy se zaočne v okamžiku, kdy je k šibenčnímu vrchu vlečena mladáá dívka, které je obviněná ze smrtí svých sourozenců. Nikd onetuší, že dívku odsoudili neprávem a to má na celou vesnici katastrofální následky.


Po smrti se totiž stává Strygou a začne zabíjet, ty kteří jí odsoudili k smrti. Mladá dívka měla za svého života milence, který si jí chtěl vzít. Ten nyní v zoufalství vyhledá Růžoočku a prosí ji o pomoc. Doufám že s její pomocí dokáže svou milou přivést alespoň částečně zpět do života lidí, jako se to povedlo jí. Růžoočka s jeho nápadem sice souhlasí, ale nedává mu příliž naděje na úspěcch. AA její obav se zkutečně potvrzují. V dívce nezůstalo nic lidskéo a tudíž je její návrat nemožný. Růžoočka s ná svede děsivý souboj, ve kterém jí zabije.

Společně s chlapcem se pak vydává na těžkou a ztrasti plnou cestu. Musejí najít čaroděje, který dívku pomocí černé magie proměnil a zastavit tak jeho krvavé řádění. Tagard, čarroděj po kterém pátrají totiž přemohl Xinovo tělo a s jeho schopnostmi se tak stává daleko silnějším než by měl být. A to rozhodně není nic dobrého. S pomocí magie a přízraků, které tvoří, chce ovládnout celou zemi a nezastaví se naprosto před ničím.

Kočkodlakův návrat je snad ještě lepší a napínavější než první díl. O to víc mne bavil a přečetla sem ho doslova jedním dechem. Tuhle sérii všem vřele doporučuju, protože se krásně čte, je originání, zajímavá, dokonale propracovaná a všechny postavy vám rozhodně přirostou k srdci, ki když to nejsou často zrovna klaďasové.

Tuhle sérii považuju za jednu z nejlepších jaké sem kdy četla a rozhodně se jí budu snažit propagovat víc, protože mám dojem, že se o ní moc neví. A to je fakt škoda, protože je to fantastický příběh s ohromnou duší a poteniálem a docela by se mi líbilo, kdyby byl zfilmovaný. To by bylo vážně moc super. :D Knížka se samozřejmě počítá do knižní výzvy, kam knížky naprosto krásně přibívají a přibívat budou. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama