Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Mezi nebem a zemí 1. - Setkání s duchem

13. září 2013 v 13:02 |  Recenzní knihy

Autor: Stacey Kade

Vydalo: Fragment

Poskytlo: Fragment


Všechny vás velice zdravím u své další recenze na knížku, kterou sem dostala na zrecenzování od nakladatelství Fragment, za což jim mockrát děkuji. Od knížky sem čekala docela dost, ale popravdě…až zas tak se mi nelíbila. Ale možná je to tím, že nejsem ta cílová věková skupina. :D

Hlavní hrdinka téhle knížky je všemi milovaná, úspěšná, krásná a neodolatelná Alona Dareová. Je v podstatě královnou školy a hvězdou školních roztleskávaček a má před sebou. Zkrátka naprosto fantastická holka bez chybiček. Veškeré její úspěchy a zářivost však zhatí její náhlý a nikým nečekaná smrt. Všichni jí oplakávají a myslí si, že jejich hvězda je navždycky pryč. Ale tak tomu zdaleka není.

Alona se totiž vrátí zpátky jako duch. Nikdo jí nevidí, nikdo jí neslyší, nikdo o její existenci nemá nejmenší tušení. Nebo snad ano? Jasně že jo. O čem by jinak ta knížka byla, že? Jediný, kdo s ní naváže kontakt je školní neoblíbenec, vyděděnec a smolař Will. Kluk. Jak jinak.

Ani jeden však toho druhého nemůžou vystát, ale brzy zjišťují, že se se svým osudem musí nějak poprat a přijmout toho druhého. Musejí si navzájem pomáhat a zároveň zjistit, proč se Alonin duch vrátil zpět do světa živých.

Tahle knížka je prvním dílem z třídílné série, kterou má na svědomí americká spisovatelka Stacey Kade. Já sem si o ní nic moc nezjišťovala a to byla určitě velká chyba, protože jinak bych si jí stoprocentně nevybrala. Strašně mě to nebavilo, přišlo mi to naivní a občas i přitažené za vlasy. Ale jak už jsem psala na začátku, bude to nejspíš tím, že nejsem ta cílová věková skupina. Knížka a tím i celá série patří do kategorie YA a to už tedy opravdu nejsem.

Určitě bych jí ale nezavrhovala, protože holkám v předpubertálním a pubertálním věku se bude rozhodně hodně líbit a myslím si, že jí budou doslova hltat. :D Navíc…sice se jedná o knížku, jejíž hlavní postavou je duch, ale děsů, běsů a hrůzy si v ní opravdu neužijete.

A to j taky jedna z věcí, která mi trochu vadila. :D Když du čít duchařinu tak se chci bát. Kdyby Alona byla zlým duchem, který by děsil své okolí i chudáka Willa byla bych rači. :D Měla jsem z toho asi stejné pocity jako z knížky Prokleté město. Dobrý nápad, ale špatně zpracovaný. U mě si tahle knížka prostě své sympatie nezískala a o další díly si už opravdu psát nebudu.

Ale pokud vám je kolem 12 let a máte rádi YA literaturu, tak si tohle určitě přečtěte. Protože vy jste ti, kterým je kniha určená. Takže i přes mojí negativní recenzi zkuste dát knížce šanci a přečtěte si jí. A pak mi rozhodně napište jestli se vám líbila nebo ne, protože mě to vážně moc zajímá. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wanderer Wanderer | Web | 13. září 2013 v 17:14 | Reagovat

skvelá recenzia.. :D :D

2 Verena Verena | Web | 13. září 2013 v 18:28 | Reagovat

Ta kniha vypadá tak dobře, že je mi líto, že ji nemám doma :D Sakryš...

3 Kosmik Kosmik | 15. září 2013 v 11:08 | Reagovat

Jak sem psala...mě se moc nelíbila, ale to neznamená, že není špatná. Každý knížce se má dát šance :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama