Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Nezbytné věci

18. září 2013 v 13:15 |  Stephen King
Drazí čtenáři. Dneska tu pro vás mám další recenzi na naprosto fantastickou knížku od Stephena Kinga. Tuhle knížku sem četla mezi prvními od tohohle autora a strašně moc se mi líbila. Ne! Zamilovala sem se do ní. Fakt že jo. Považuju jí za jednu z nejlepších, co kdy King napsal. A vy se v následujícím článku dozvíte proč.

Děj příběhu se začne odehrávat ve chvíli, kdy se do malého městečka Castel Rock přistěhuje postarší a velice záhadný Leland Gaunt, který si tu otevře krámek s podivným názvem ,,Nezbytné věci".

Všem se jeví krámek jako obyčejné vetešnictví, ale to se hluboce mýlí. Každý z prodávaných předmětů je totiž velice nezbytnou věcí pro každého obyvatele Castel Rocku. A každý je za takovou věc ochotný zaplatit cokoli, jen aby jí získal. Ale jak vysoko budou ochotni s cenou zajít?

První zákazníkem je jedenáctiletý Brian Rusk, kterému tajemný obchodník prodá basebalovou kartu s jeho nejoblíbenějším hráčem. Nechce za ní moc. Jen tolik kolik si chlapec může dovolit za kartu dát. Ale peněžní částka je jen polovinou ceny za prodané zboží. Druhou částí je totiž provedení malého žertíku některému s obyvatel městečka.

Návštěvníku krámku přibývá a sním se hromadí i žertíky, které si všichni navzájem tropí, aby mohli zaplatit za svojí nezbytnou věc. A ,,neškodné žertíky" gradují a vyvolávají mezi obyvateli Castel Rocku další rozpory, nesváry, zášť a zlobu. A to je přesně to, o co Leland Gaunt usiluje.

Nezbytné věci sou fantasticky napsanou knihou, která rozhodně stojí za přečtení. King nám v ní krásně ukáže jak velkou cenu jsou lidé ochotni zaplatit i za věc, kterou nepotřebují a jak velká je lidská touha po tom vlastnit něco, co nám nějak připomene naše dětství, ztracenou lásku nebo velmi silný zážitek.

King tohle téma zpracoval naprosto bravurně a neopomněl do něj přidat i něco se sebe. Jedná se tedy o trochu psychologickou knížku s tmi nejlepšími hororovými prvky, které si jen u Kingovek dokážete představit.

Podle mého názoru jsou Nezbytné věci jednou z nejlepších Kingových knížek a jak už sem psala na začátku, mě si naprosto získala. A to především napětím, neustálou akcí, pravidelnou dávkou děsu a naprosto fantastickým závěrem, který je velmi dobře napsaný a ač jsem očekávala hodně vrcholné rozuzlení…to, jak King knížku zakončil naprosto předčilo všechna má očekávaní. :D Takže jí můžu jen vřele doporučit. Protože tohle je kniha, která si vyloženě říká o přečtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama