Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Dereck Hard - Street kinds

16. září 2013 v 10:38
Název: Street Kinds

Autor: Dereck Hard

Vydalo: Hard art production

Poskytlo: Martinus.cz

Ahojky lidi. A po recenzi na Mlhu se podíváme na další knížku. Tentokrát se jedná o recenzní výtisk od internetového knihkupectví Martinus, kterému tímto moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku. Knížku mám přečtenou už děsně dlouho, protože má jenom 60 stránek, ale pořád sem se nějak nemohla dokopat k tomu napal recenzi. Lenost je děsná věc. :D Ale teď už ta recenze docela hoří, takže deme na to. :D

Tahle knížka v sobě neskráývá žádný příběh, zápletku ani nic podobného. Jedná se fotografickou publikaci pojednávající o nejrůznějších umělcíh a sportovcích, kteří svým zaměřením spadají do urban - street kultury. Kniha tyto osobnosti přdstavuje formou krátkých portrétů, které jsou doplněny o moc pěkné fotografie, které je ukazují vpři jejich činnosti v těch nejpestřejších odvětvích.

Co mne na knize hodně zaujalo byl fakt, že část z celkového nákladu 4000 kusů putovala do vybraných dětských domovů
diagnostických ústavů a nadací zaměřené na děti a mláděž. A to hned z několika důvodů. Tím prvním byla motivovat mladé lidi k nějaké tvůrčí činnosti (což je naprosto chválihodné). Druhým důvodem byla snaha udělat děti, které v životěneměli příliž štěstí alespoň trochu šťastnějšími a udělat jim aspoň trochu radost (a to je ještě chvílihodnější).

V knížce se můžete setkat s portréty 20 osobností mezi něž patří například Hugo Toxxx (RAPPER, WRITER, VYDAVATEL), Martin Dražil (BMX FLATLAND RIDER) nebo Vladimir 518 (ILUSTRÁTOR, WRITER, RAPPER, VYDAVATEL, SCÉNOGRAF). :D V krátkých medailoncích se dozvídáme něco málo o těchto osobnostech, jejich tvorbě, inspiraci atd.

Což mi přišlo docela zajímavé, protože kolik mladých lidí v dnešní době půjde do podobného projektu nebo se jen nějak tvůrčně realizují? Podle mého názoru jich opravdu není moc a proto je tahle knížce moc dobrou inspirací a imbulzem k tomu, nakopnout je k nějaké činnosti, tvorbě a seberealizaci.

Všechny portréty, se kterými se v knížce setkáte jsou velice pěkně napsané a neobyčejně zajímavé, protože pokud se o tyhle oobnosti, styl a žánry vyloženě nezajímáte, nemáte o nich ani páru. Proto bych knížku doporučila všem, kteří se chtějí dozvědět něco nového o moderním umění a jeho osobnostech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama