Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Temná půle - filmová verze

14. října 2013 v 17:10 |  Stephen King
Ahoj ahoj ahoj. Sem tu zase a se mnou další filmová recenze, podle další super Kingovky. :D Nedávno jsem zveřejnila recenzi na Temnou půli, kterou opět a znovu vřele doporučuji a v tomto článku se mrkneme na její filmové zpracování. Film u nás vyšel pod názvem Temná polovina a fakt stojí za to ho vidět. Tak doufám, že sedíte pohodlně a můžem se na to vrhnout ne? :D Ale napřed ještě krátký souhrn děje.

Hlavním hrdinou příběhu je poměrně úspěšný spisovatel Tad Beaumont, který byl v minulosti dost velkým kuřákem a alkoholikem.Krizi se mu však podařilo překonat a nyní se mu opravdu daří. Má manželku, která za ní stojí, dům, letní chatu a dvě krásné děti. Co víc si přát? Zbývá už jen jediné. Zkoncovat se svým pseudonymem, pod kterým psal podstatně rozdílné knihy než, když psal ám za sebe.

George Stark měl však svou vlastní minulost, existenci, zvyky, způsoby psaní a zažité úkony, které nehodlá opustit. V žádném případě. Ted se svůj pseudonym rozhodne s největší okázalostí ,,pohřbí". Myslí si, že tak se ho zbail a začne psát romám pod svým pravým jménem. George je však tak skutečný jako kterýkoli jiný člověk. Ač vymyšlený jeho podstata se zhotní, vyhrabe se z vlastního hrobu a začne Teda a jeho rodinu pronásledovat. Jde mu o jediné. Napsat další knihu, která by se stala bestsellerem. A to se mu bez Tedovi pomoci nepodaří.

Ted však ví něco, o čem George nemá ani ponětí. A tohle malé, ale neuvěřitelně silné tajemství mu může zachránit život a pomoci mu zbavit se Starka už napořád. A vrabci se slétají stále blíž a tvoří neuvěřitelně velká hejna, která jednoho z nich odnesou do světa zatracení.

Opět, jako už mnohokrát velice oceňuju, že se režisér George A Romero snažil co nejvíce držet knižní předlohy, i když je jasné, že do filmu prostě nenarvete všechny efekty a scény, které jsou popsány v knížce. Buď vám to nedovolí časová kapacita filmu, nebo na to zkrátka a dobře nemáte prostředky, případně něco takového vůbec zfilmovat nelze. Ale snaha se cení a v tomto případě byla více než ucházející.


I herecké obsazení a výkony jsou naprosto vynikající a na hercích je vážně vidět, že se do svých rolí patřičně vžili a doslova a do písmene prožili jejich osudy. Nešlo jim jen o to je nějakým způsobem zahrát. Více šlo o to, vcítit se do postav samotných a prožít jejich dobrodružství tak, jako by to byl jejich vlastní život. A to je přeci naprosto super ne?

Na tomhle filmu jsem nenašla snad jedinou chybu. Snad jen konec je poněkud umělý, ale když uvážím náročnost a celkové provedení scény tak, aby zůstala zachována její knižní předloha, vypořádaly se s ní všichni, kteří se na ní podíleli velmi dobře. :D Takže taky v podstatě bez výhrad.

Film můžu opět jedině vřele doporučit. Je to fantastický zážitek a ideální film pro dlouhé zimní a podzimní večery, kdy není co dělat a televizi dávají velký houby. Což se teď stává více, než bych si přála. :D Ale tak co, no. Pořádný a dobrý film si člověk může stáhnout vždycky. Tak doufám, že jsem vás patřičně nalákala a že se na film rozhodně podíváte. Předtím si ale přeci jen přečtěte knížku. Uděláte mi tím radost a sobě taky, protože knížka, ta je vždycky lepší než film. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama