Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Povídka: 1408

9. listopadu 2013 v 13:46 |  Stephen King
Ahoj ahoj ahoj. Jak už jsem slibovala ráno, je tu další recenze. Tentokrát na další z povídek od mého nejoblíbenějšího autora Stephena Kinga s názvem 1408. :D Tuhle povídku najdete mimo jiné v Kingově knížky ,,Stephen King jde do kina", kde jsem jí četla i já sama. Knížku všem vřele doporučuju. Je to hodně inspirativní kniha - alespoň pro mě ano. :D Ale teď už k té povídce.

Hlavním hrdinou je spisovatel Mike Enslin, který se proslavil svými knížkami o různých strašidlech a příšerách a především místech, kde se tato stvoření zdržují. Kvůli svému psaní cestuje po mnoha tajemných a děsivých místech, kde velmi rád přespává a čerpá tak dostatek inspirace pro psaní svých knih.

Mike momentálně pracuje na knize o hotelých, kde se stalo něco děsivého a kde podle všeho sídlí duchové a přízraky. Jednoho dne dostane typ na další z mnoha hotelů, kam by se měl na své výpravě za děsy podívat a protože je Mike muž činu, neváhá a ihned se do hotelu rozjede. Zajímá ho především jeden jediný konkrétní pokoj. Pokoj 1408.Ředitel hotelu Mika od jeho úmyslu se v pokojiubytovat a přenocovat v něm snaží všemožně odradit. Jemu samotnému totož pokoj nahání hrůzu, s jakou se Mike u lidí ještě nesetkal. Přesto trvá na to, že se v pokoji ubytuje. Když řediteli dojde, že ho od jeho úmyslu neodradí, vytáhne ze sejfu klíč od pokoje a popřeje Mikovi hodně štěstí. Ví, že spisovatel sám brzy pozná, že to, co se o pokoji traduje je holá a děsivá pravda. A její zjištění bude možná stát Mika život.

Tahle povídka je děsně moc dobrá a čtivá. Alespoň mě se vážně moc moc moc líbila. Už je to, že jejím autorem je právě Stephen King je zárukou toho, že to bude vynikající, poutavé a po každé stránce napínavé čtení, které vás neuvěřitelným způsobem zaujme a pohltí. Nebudete se moci od povídky odtrhnout a budete chtít vědět stále víc a víc. :D To vám fakt zaručuju, protože já se kvůli ní v podstatě nevyspala.

Když sem jí začala číst bylo už docela pozdě a já měla ráno vstávat do školy, ale i tak sem si řekla, že jí aspoň rozečtu a dočtu jí ráno ve škole, případně při nějaký přestávce. Jak sem byla blbá mi došlo až když sem zjistila, že sou dvě ráno a já jí přečetla jedním dechem. :D Z nějaký tři a půl hodiny sem měla vstávat ale apsolutně sme nemohla usnout a pořád nad ní musela přemejšlet.

Je to vážně parádní povídka, která rozhodně stojí za přečtení. Donutí vás se nad určitými věcmi zamyslet. Třeba nad tím, že není radno si zahrávat s nadpřirozenem a něčím, co je tak trochu mimo naše chápání. Protože by se vám to mohlo sakra nevyplatit a moli byste za svojí zvědavost zapltit tu nejvyšší možnou cenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama