Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Hannibal - zrození

27. prosince 2013 v 16:20 |  Filmy podle předlohy
Zdaréééééc národe. :D Tak jak ste si užili svátky? Doufám, že mooooooc úžasně - alespoň tak dobře jako já a že ste dostali nějaké pěkné a vytoužené věcičky pod stromeček. Já jsem si přála tři dárky, dostala sem tedy jeden z nich, ale zato v dvojnásobném množství.

A co sem chtěla. Dalekohled - takovej ten pirátskej, jako měl Jack Sparow, koloběžku a jeden z dílů Temné věže od Kinga. Dostala jsem tedy ,,jen" tu Temnou věž, ale za to hned dva díly. Takže mám doma první, druhej, třetí a pak čtyři a půltej. :D Ale to plácám a plácám a tak už abychom se dostala k tomu článku ne?

Tenhle článek už slibuju děsně dlouho a pořád sem se tak nějak nemohla dokopat k tomu o tomhle filmu napsat. Docela dlouho sem ho musela strávit a hodně sem o něm přemýšlela a vy už teď zjistíte proč… Určitě si pamatujete na moje recenze na filmy Hannibal, Mlčení jehňátek a Červený drak - kdo ne, tak se na to mrkněte ať si osvěžíte paměť. :D No a film, o kterém dneska chci mluvit, má stejného hlavního hrdinu. A sice…Hannibala Lectra. :D To je překupko co? :D
V tomhle filmu je ale Hannibal malým dítětem a později dospívajícím mužem, který si prožil takové příšernosti, že se vůbec nedivím, co se z něj stalo. Já si prožít to, co si prožil on, tak je ze mě možná ještě větší psychopat, než jakým se ve finále doopravdy stal. A myslím si, že by takhle dopad každej, pokud by se rovnou nezabil.

No a co de? Především, film je natočen podle stejnojmenné knížky od Thomase Harrise, kterého mám strašně moc ráda a vřele ho všem doporučuju. :D A dál… Jak už sem řekla, tak v tomto příběhu je Hannibal malým chlapcem, který má hooodně bohaté rodiče, kteří vlastní spoustu pozemků, majetku a tak. Sou něco jako hrabata nebo tak něco (už si to přesně nepamatuju, tak kdo by věděl, klidně dejte vědět). Žijí v Litvě a zrovna probíhá Druhá světová válka. Už to samo o sobě je dost hrozný a Hannibalova rodina na její hrůzy samozřejmě doplatí.


Sovětská vojska totiž zabaví jejich sídlo a Lecterovi jsou nuceni utéct a skrývat se na jednom ze svých panství. Tam jsou ovšem vypátráni a celá Hannibalova rodina - až na něj a jeho sestru - je vyvražděna. Zprvu se zdá, že obě děti vojáci ušetří, ale protože nemají vůbec žádné jídlo a jsou na tom opravdu moc špatně, rozhodnou se s nimi naložit úplně jinak.

Domysleli ste si? Pokud ano, tak setřete slzu, pokud ne tak se stalo přesně tohle…vojáci zabili a snědli Hannibalovu malou sestřičku - kterou předložili i jemu samotnému aniž by o tom věděl - a jeho si chtěli nechat ,,na později". Já vim, že to zní hnusně, když to takhle napíšu, ale zkuste si takovou ohavnost napsat, tak aby byla míň ohavná? To prostě nejde.
Malému Hannibalovi se podaří utéct a je nějakými lidmi odvezen do sirotčince. Odtud se mu po čase také podaří uprchnout - ty podmínky jsou fakt hrozný - a sám se jako mladý muž vydává na dlouhou cestu za svojí vzdálenou příbuznou, která ho začne vychovávat a starat se o něj. Už tenkrát je totiž Hannibal velice inteligentní a kultivovaný člověk, který potřebuje lásku, péči a pozornost.

Mladý Lecter však stále touží po pomstě. A jak už vás určitě napadlo, taky jí dosáhne. A to tím nejhrůznějším způsobem. Ale ti vojáci si to zasloužili ne? Nebudu vám říkat, co a jak udělal, ale napovím vám, že v tu chvíli se zrodil skutečný Hannibal Lecter, jak ho známe z předchozích filmů a knížek.

Film je naprosto super a rozhodně stojí za to ho vidět. Hlavně proto, že se vám otevřou dveře do Hannibalova nitra a hodně se o něm dozvíte a pochopíte, proč se z něj stala taková zrůda, jaká z něj byla v jehňátkách a dalších filmech. Navíc i herecké obzasení (mladého Hannibala si zahrál Gaspard Ulliel, který to zahrál tak dobře, že sem mu to úplně a totálně věřila. :D Myslím si, že nikdo lepší to hrát nemohl. Navíc je nejen talentovaný, ale i krásný. Alespoň mě se líbí. :D

Takže se na film rozhodně mrkněte, protože to fakt stojí za to. :D A určitě mi napište co na to říkáte jo? :D Ne že na mě zapomenete…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Táňa Táňa | Web | 27. prosince 2013 v 20:05 | Reagovat

Hehehe :-D Tenhle film jsem viděla nedávno a souhlasím, že je fakt super.
A hercovi, co ztvátnil Hannibala jsem také všechno žrala. Zahrál to fakt dobře.
Některé scény byly až nechutné, ale i přesto u mě film zabodoval.
Asi se na něj půjdu znovu podívat 8-O Nalákala si mě :-D

2 Kosmik Kosmik | 28. prosince 2013 v 11:04 | Reagovat

Tak to sem ráda, že se ti film i článek líbil :D Já si asi teď pustim všechny 4 a pěkně popořadě... :D Slyšela jsem, že je prý i seriál, kdy je Hannibal takhle mladej až po jeho pravou tvář, ale zatím jsem na něj nikde nenarazila, tak nevím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama