Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Charlotte Linková - Zapomenuté dítě

4. prosince 2013 v 17:55 |  Recenzní knihy

Autor: Charlotte Linková

Vydalo: Knižní klub

Poskytlo: bux.cz


Ahoj lidičkové! Dneska vám opět představím jednu z knížek, které sem dostala na zrecenzování od Knižního klubu, za což jim patří obrovský dík. :D Tentokrát se budeme věnovat knize ,,Zapomenuté dítě" od Charlotte Linkové. Jedná se o druhou knihu této německé autorky - první knihou byl ,,Šmírák", kterého jste jistě už četli. Přiznám se, že já ne, ale to snad moc nevadí. :D

Abych řekla pravdu tak na tuhle knihu jsem se opravdu těšila a byla sem na ní vážně moc zvědavá, ale úplně to nebylo to, co jsem očekávala. Je to smutné a je mi to vážně moc líto, ale čtení téhle knihy mne úplně nebavilo. Od Knižního klubu jsem rozhodně četla i lepší knihy než byla tato. Ne že by byla úplným propadákem to v žádnym případě, ale očekávala sem od ní trošku víc, než ve finále předvedla.

Je fakt, že mě hodně nalákala anotace, která slibovala napětí, akci, pořádné vyšetřování brutální vraždy a podobné věci. Nevím, zda je to tím, že už jsem četla spoustu kriminálních příběhů a mám už tohle téma možná trochu přežité, ale nic z toho, co jsem čekala, jsem nam až zas tak moc nenašla.

Hlavní postavou je policistka Almondová, která vyšetřuje případ brutálně zavražděné studentky (vážně jsem čekala, že to tam bude pěkně popsaný a rozvinutý - bohužel že tak nestalo). O pár měsíců později je zavražděna stařičká žena, jejíž tělo je nalezeno pohozené v rokli.

Na první pohled je jasné, že jí někdo brutálně zavraždil a celkové provedení této vraždy nápadně připomíná vraždu mladé studentky - až na velice rozdílný věk obou zavražděných. Agentka Almondová musí zabloudit hluboko do minulosti - do období 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě. Příde na to, kdo je vrahem obou žen?

Záplatka a celkový děj není úplně špatný. Naopak. Je to výborně promyšlený a do detailů propracovaný příběh, ale na můj vkus až příliš rozvláčný a roztahaný. Při čtení sem měla dojem, že spousta scén, které v knížce byly, tam vůbec být nemusely a i celkové vyšetřování obou vražd byl takové…suché. Bez pořádné akce, napětí a takové té ,,šťávy", která vám prostě nedovolí knihu zaklapnout - s tím sem vážně problém neměla.

Ani styl jakým je kniha psána není vůbec špatný. Proto mne tolik mrzela ta roztrhanost celého textu, která byla, alespoň pro mne, naprosto zbytečná. Určitě si knížku přečtěte, ať si můžete udělat vlastní názor a třeba mi za ten můj i vynadat. :D Netvrdím, že byla úplně špatná, ale já osobně jsem četla i knížky, které mne bavili o sto procent víc.

A to by bylo pro dnešek všechno. Mějte se jak chcete a hodně čtěte. Já du teď psát svojí Závěrečnou maturitní práci, protože ve středu odevzdávám první kapitolu a zatím toho moc napsaného nemám a pak si půjdu asi číst. :D Pac a pusu přátelé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 28. dubna 2014 v 14:08 | Reagovat

Hlavní postavou příběhu vůbec není policistka Almondová. Ona ani události začínající v období 2. SV nezkoumá. Dozvídá se o nich až v úplném závěru příběhu. Když už  píšeš recenzi, drž se faktů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama