Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Christopher Paolini - Brisingr

13. ledna 2014 v 13:25 |  Audioknihy
Název: Brisingr

Autor: Christopher Paolini

Namluvil: Martin Stránský

Vydalo: Fragment

Poskytlo: Fragment

Takžéééééé…jak jsem už včera slibovala, tak je tu další recenze na audio knížku, kterou mi poskytlo nakladatelství Fragemnt, za což jim moc moc moc děkuju. Pěkně si tak kompletuju sérii Odkaz dračích jezdců, protože mám doma už tři díly a to jak v papírové tak i ve zvukové podobě. A už se moc těším na čtvrtý díl, který si přečtu snad brzo.

A když už sme u těch audio knížek, tak tu pro vás mám jednu novinku. Byla jsem oslovená jistým pánem, zda by mohl mé recenze na audio knihy do projektu, jehož nevedoucím. Jedná se o projekt Audiokniha roku, se kterým je spjata i stejnojmenná cena. Já jsem moc ráda, že si všiml mého blogu a mých recenzí a že má zájem o tom je zveřejnit někde dále a moc mu za to děkuju. Navíc je to i krásná propagace celého blogu a mojí celkové práce a to mě jenom motivuje k tomu, abych v tom pokračovala, zlepšovala se a posouvala se někam dál. :D

Tak to by bylo tak nějak všechno, vy se určitě mrkněte na webovky celého projektu a zachovejte mi přízeň i nadále. :D A teď už se podíváme na Brisingra, kterého jsem o tomhle víkendu konečně doposlouchala. Jooo a abych nezapoměla. Recenzi na papírovou knížku si můžete přečíst zde jo? O ději se tu už asi nebudu moc šířit, protože můj názor se nezměnil. Stále mi příde, že je v knížce až moc válek a politiky, což mi trošičku vadilo, ale je mi jasné, že to k situaci, která se v celé Elageasií stala.

Ovšem i v tomto díle nechybí ta správná dávka napětí a zvratů, což je velice dobře, protože jinak to ani u této série nejde. Opět se setkáváme s Murtagem - Eragonovým bratrem, který stojí úplně na opačné straně válečného pole. Oba bratři se střednou v nelítostném boji, který samozřejmě proběhne i mezi jejich draky. Souboj je to však trochu nerovný, což se dá u Murtaga čekat, protože kdo jiný, než zrádce, podvodník a vypočítavý zmetek se může dát na stranu krále Galbatorixe, že?

I nadále platí, že mi Eragon tak trochu leze na nervy. V prvním díle byl docela fajn, ale čím víc v sérii pokračuji, tím víc mi vadí. Mám pocit, že od té doby, co se z něj stal Dračí Jezdec, naučil se kouzlit a dostal jakous takous moc, kterou dřív neměl, tak se jeho povaha docela dost změnila - a to bohužel k horšímu.

Mám dojem, že si o sobě začal až moc myslet a přehnaně se naparovat a dělat ze sebe víc než. Ta sláva mu docela stoupla do hlavy - ale zase na druhou stranu si přiznejme…komu by sláva do hlavy nestoupla? Já takovýhle lidi děsně nemám ráda, takže Eragon rozhodně nepatří mezi moje oblíbence v celé téhle sérii. Třeba Broma sem naprosto zbožňovala a fakt mě děsně moc štve, že musel umřít hned v prvním díle. Přiom tam mohl sehrát ještě poměrně velkou roli, nemyslíte?

Opět velice chválí celkový přednes Martina Stránského, který mne naprosto nezklamal a knížka je v jeho podání o trošku lepší než ta papírová - alespoň pro tento díl to platí. :D Martin je naprosto fantastický předčítač, který se dokáže vžít do každé z jednotlivých postav a prožít s nimi jejich osudy tak, jako by se týkali jeho samého. A to se cení. :D Alespoň u mne ano.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama