Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Rachel Caine - Upíři z Morgenville 3 - Půlnoční ulička

5. ledna 2014 v 11:33 |  Recenzní knihy

Autor: Rachel Caine

Vydalo: Brokilon

Poskytlo: Brokilon

Ahojky lidi. Dneska nech moc chodit kolem horké kaše a nějak se tu vykecávat, takže se rovnou vrhneme na knížku, kterou bych vám dneska chtěla představit. :D Je to další recenzní výtisk od Brokilonu, za což Robertovi moc děkuju, protože tahle knížka byla hodně hodně hodně očekávaná. Alespoň u mě jo, protože od tý doby co sem přečetla první díl téhle série (Prokletý dům) jsem se do upírů z Morgenville úplně zamilovala. :D Čtvrtý díl by mě vyjít už v únoru, což by bylo vážně super, protože dýl bych to asi nevydržela. Recenzi na první a druhý díl si můžete přečíst na blogu. :D

Hlavní hrdinkou téhle série je šestnáctiletá Claire, která, díky svému vysokému IQ a fantastické schopnosti naučit se úplně všechno, přeskočila ve škole několik ročníků a byla předčasně přijata na univerzitu. A tak se maličká Claire dostala do Morgenville. Během prvního dílu se z univerzitního kampusu přestěhovala do domu Michaela Glasse, protože ji ve škole terorizovala Monika Morrelová (krásná a nejžádanější holka z celé školy) se svojí bandou.

Postupem času Claire zjišťuje, že Morgenville není jen tak obyčejné město. Je to upíří město, ve kterém vládne a rozhoduje Zakladatelka Amélie. Pro Claire je z počátku těžké se se vším co je s Morgenville spojené vyrovnat, ale díky svým přátelům (Michaelovi, Shaneovi a Evě) se naučí ve městě žít, fungovat, studovat a chránit si vlastní kůži. :D

POZOR, KDO NEČETL PRVNÍ A DRUHÝ DÍL, NECHŤ NEPOKRAČUJE DÁL!!! MOHL BY SE DOZVĚDĚT NĚCO, CO BY MU ZKAZILO ZÁŽITEK Z CELÉ SÉRIE!!!

Ve třetím díle téhle super série se opět setkáváme sev všemi hrdiny. Claire je nyní pod ochranou samotné Zakladatelky. S tím ale souvisí i povinnost jí ,,sloužit" - když to řeknu takhle. Claire je Amélií požádána - no..požádána. Spíš je jí mírně nařízeno aby kromě školy navštěvoval ještě jakési kurzy nebo zvláštní školu u jednoho z upírů, který pomalu ale jistě přichází o rozum a jeho vzpomínky a znalosti jsou pro všechny upíry velice cenné. Upíry totiž již po celá staletí, ne-li tisíciletí, sužuje zvláštní nemoc, kvůli které nejsou schopni vytvářet nové upíry a postupně přicházejí o rozum.

Jedinou šancí je Myrnin a jeho veliké znalosti a snaha vynalézt lék - což se mu kdysi málem podažilo, lék však nemá takové účinky jaké by mít měl a jsou jen velice krátkodobé. Claire se mu ze všech sil snaží pomoci, protože na tom jestli uspěje, závisí i Michaelův život - ti, kdo četli Ples mrtvých dívek, si jistě vzpomenou, že Michael se pro záchranu svých přítel obětoval a s Améliinou pomocí se stal nejmladším upírem ve městě - i Amélii samozřejmě trápí příznaky nemoci, kterou trpí všichni upíři, ale je velmi silná a stará upírka a nemoc u ní ještě nepropukla naplno.

I tenhle díl upíří série byl doslova nadupaný napětím akčností a vším, co k tomu patří. A i když Claire nepatří zrovna mezi moje největší favority, je to docela sympatická rozumná holka, která ví co chce a jde si za tím i když musí kolikrát nasazovat vlastní život. Není jako jiný šestnáctiletý holky, který řešej akorát samí kraviny a to se mi na ní fakt líbí. V sérii nechybí ani nějaká ta romantika, protože přeci jen jsou to knížky určený mladejm holkám, ale v podstatě mi to zase až tolik nevadí.

Tuhle sérii beru jako odpočinkovou a příjemnou četbu, která mě fakt baví a najdu si v ní, to co mě zajímá. :D Rachel Caine navíc dokáže jednu podstatnou a docela důležitou věc. A sice zaujmout a pobavit a to všechno zkombinuje s akorátní dávkou napětí a troškou akčnosti, takže se při čtení jejích knížek vážně nebudete nudit. Navíc každá z jejích knih v téhle sérii končí tak otevřeně a v té nejlepší chvíli, že si prostě nemůžete další díl odpustit. A to je, alespoň podle mě, velké umění spisovatelské. :D Takže tuhle sérii všem vřele doporučuju a pokud máte rádi upíry, tak si rozhodně přídete na své. Já už se dalšího dílu vážně nemůžu dočkat a doufám že se její vydání nijak nepozdrží. :D Fakt sem zvědavá jak to bude dál…

A ještě něco. Ty obálky sou naprosto boží a docela bych si tuhle sérii dovedla představit jako seriál. :D To by mohlo bejt moc fajn pokoukáníčko. :D No a moje hodnocení?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama