Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Roland z Gileadu - pistolník

12. ledna 2014 v 16:16
Ahojky. A jak už sem odpoledne slibovala je tu první příspěvek do projektu ,,Jen si představ". Doufám, že se třeba zapojí nějací noví človíčci a že se vám bude tenhle projekt líbit. Pokud vás zajímá, o co v tomhle projektu jde, tak se mrkněte sem a počtěte si. :D No a co ste dneska dělali? Já se učila teď dopíšu tenhle článek a půjdu si konečně číst. :D A už se na to vážně těším, protože mám rozečtenejch spoustu knížek, který sou vážně naprosto super - až teda na knížku Nepřítel mého nepřítele, která se mi líbí snad ještě míň než Nebezpečná láska. Ale o tom až v recenzi. :D Teď už ten článek ne? A jakou postavu jsem si vybrala pro tento měsíc? Zcela nečekaně to je……..

…….PISTOLNÍK ROLAND Z GILEADU!!! :D
To koukáte co? To byste od milovníka Kingovek nečekali. :D A proč právě jeho? No to je přeci úplně jednoduchý. Protože je to správnej, odhodlanej, cílevědomej a rozhodnej člověk, kterej má srdce na pravym místě. Dokáže se rychle rozhodovat, podle toho v jaký je zrovna je zrovna situaci a za svou pravdu je ochotnej i umřít, pokud to bude nutný.

Já ho prostě miluju a při čtení Temné věže od Stephena Kinga, jehož je hlavní postavou, jsem mu strašně moc fandila, kolikrát kvůli němu a pro něj i brečela a celou dobu jsem to s ním hodně intenzívně prožívala. Roland mi změnil život a i pohled na spoustu věcí. A za to sem mu vážně moc vděčná, protože takový by měl podle mne pořádnej hlavní hrdina být. Měl by se vám zarýt do srdíčka a nějak vás ovlivnit. A to se Rolandovi podařilo na milion procent.

Z počátku celé série se vám může zdát bezcitný, bezpáteřní a krutý, ale jak se v příběhu posouváte dál a dál zjistíte, že je opravdu správnej chlap, který jde pevně a tvrdě za svým cíle i když musí přinášet ty nejhorší oběti. Jeho cesta k Temné věži ho stála straně moc. Lásku, přítele, rodinu, kus jeho cti, čest…v jednu chvíli mu vzala i zdravý rozum, dokonce přišel o prsty.

A přesto se nevzdal. Nepodlehl splínům ani zlu, které ho pronásledovalo, protože věřil, že jeho cesta, i když nejistá, má svůj smysl a význam a věřil v její naplnění. A právě jeho víra mu dodávala sílu, kterou potřeboval. A to na něm strašně moc obdivuju, protože já bych na jeho místě asi selhala, pokud bych nebyla opravdu tak silnou osobností, jakou byl právě Roland. Smekám před ním a popravdě…mrzí mne, že už se takoví muži nerodí. To by bylo hned na světě líp.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama