Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

John Green - Hvězdy nám nepřály

5. února 2014 v 13:22 |  Moje knížky
Máte rádi knížky ze života? I když sou třeba trochu smutné? Já teda jo a právě dneska se o jedné takovéhle knížce budeme bavit. Jedná se o knížku ,,Hvězdy nám nepřály" od Johna Greena, kterou jsem nedávno přečetla. Píšu vám o ní až teď, protože sem jí vážně musela vstřebat a nějak se s tím příběhem vyrovnat, protože je to hodně silné a emotivní čtení, které vás dostane do kolen.

Tuhle knížku už četl snad úplně každý, takže je snad naprosto zbytečný děj týhle knížky jakkoli připomínat. Ale i tak si o ní něco málo řekneme, protože tu můžou být tací, kteří se stále neodhodlali si jí přečíst. A že tahle knížka za přečtení stojí, to vám snad nemusím připomínat.

Hlavní hrdinkou je mladičká Hazel, která trpí rakovinou plic - tudíž je její forma nemoci nevyléčitelná. Na sezeních v podpůrné skupině, kam začne na doporučení svého lékaře chodit, se setká s Augustem, který nad rakovinou sice zvítězil, ale přišel kvůli ní o nohu. No a asi je jasný, co se stane ne? A ano hádáte správně….oni dva se do sebe zamilují. :D Hazel a August se snaží užívat si života co nejvíce, protože ani jeden z nich neví, jak dlouho bude žít nebo co jim osud přichystá. A v tomhle je hrozně velkej odkaz….fakt že jo.

Já sem o rakovině už pár knížek četla (osobně moc doporučuju ,,Setkáme se opět v ráji", která je vážně moc dobře napsaná a rozhodně stojí za to si jí přečíst) a viděla sem i nějaký filmy - a opět jeden zmíním (,,Než si pro nás přijde" - což je americkej film o dvou mužích co mají rakovinu a vědí, že umřou, ale snaží se užívat si života co možná nejvíc). Ovšem ,,Hvězdy nám nepřály" jsou dost odlišné od toho, co jsem četla. Nejsou tu takový hrůzný popisy celého průběhu tý nemoci a tak, ale celej příběh je spíš zaměřejnej na to, jak se ty lidi cítěj, jak si snažej vážit si i maličkostí a jak pro ně začnou být důležitý i věci, který zdravýmu člověku připadají nepodstatný a třeba i dětinský - tady u toho bych se ráda pozastavila.

Hazel po celou dobu knížky čte jednu konkrétní knihu, která je pro ní moc důležitá. Jedná se o knížku ,,Císařský neduh", což je naprosto fiktivní knížka - to mě trochu mrzí, protože když sem se nad dějem téhle Hazeliny knížky zamyslela, tak sem usoudila, že by to rozhodně stálo za přečtení. Ale abych se dostala k jádru věci. Císařský neduh je nedokončeným románem, protože hrdinka, která ho vypráví buď zemře nebo už nemá sílu psát dál - i ona totiž bojuje se zákeřnou rakovinou. A pro Hazel je strašně moc důležitý dozvědět se věci, které v knížce nejsou dořešené - a to mi přišlo hodně moc pěkný, protože když umíráte, tak jsou pro vás prostě jistý věci důležitější než jiný. A pro Hazel bylo důležitý dozvědět s, co se stalo s jejími oblíbenými postavami. Já na jejím místě bych se to chtěla dozvědět taky.

Tuhle knížku rozhodně všem doporučuju, protože je to krásné, dojemná knížka o lidech, kteří normálně žijí kolem nás, ale mi je buď nepotkáváme, nebo se jim vyhýbáme. A to jenom proto, že mají rakovinu. ,,Hvězdy nám nepřály" je naprosto výjimečnou knihou, která vás donutí se nad jistými zamyslet a přehodnotit jisté priority. Já sem moc ráda, že sem si jí mohla přečíst a že jí můžu mít doma.

Rozhodně se k ní ještě někdy vrátím, protože je to vážně naprosto úžasná a jedinečná knížka, kterou by si měl přečíst každý. I když, jak jsem zjistila z několika video recenzí, ne každý jí může pochopit do hloubky a ne každý si z ní odnese to, co mi, které naprosto nadchne a uchvátí. Ale to už je prostě o lidech, o jejich charakteru a cítění. A když je někdo blb, tak nemá cenu s ním o téhle knížce diskutovat.

Já vám sem dám ještě jednu parádní a jednu stupidní recenzi a budu moc ráda, když mi napíšete, co si knížce myslíte vy, jestli ste jí četli, zda se vám líbila a vůbec všechno, co si o tomhle tématu myslíte. :D A klidně se vyjádřete i k těm videím, protože ne každý musí nutně sdílet stejný názor jako já. :D A moje hodnocení? Jak jinak než:
Jedna super recenze:


Jedna naprosto stupidní recenze:

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fée Fée | E-mail | Web | 5. února 2014 v 14:05 | Reagovat

Tak jsem asi divná, ale "Naprosto stupidní recenze" je nejlepší recenze na Hvězdy, jakou jsem četla/viděla... Tedy ani ne recenze, jak slečna sama říká, je to její názor :)

2 Kosmik Kosmik | 5. února 2014 v 19:14 | Reagovat

[1]: Dobrý...já to beru, jen mi příde naprosto zcestný a když sme si to pouštěly s kamarádkama, co tu knížku četly taky, tak jsme se shodly na tom, že to slečna buď nepochopila, nebo jí to vážně tolik nevzalo, případně se knížce tolik nevěnovala. Je to o názoru a o lidech a je mi jasný, že každý jeden člověk se bude na danou knžíku koukat úplně jinak...já jí za nejlepší rozhodně nepovažuju a s jejím názorem nesouhlasím. Proto sem to sem dala s tím, že to třeba vyvolá nějakou reakci a diskusi, protože o to mi jde především. :D

3 Fée Fée | E-mail | Web | 5. února 2014 v 19:37 | Reagovat

[2]: No jo, ale označit jiný názor za stupidní? ;) Na video koukala i kamarádka, která Hvězdy miluje, a říkala, že je to super recenze. Protože ty věci mají hlavu a patu, umí si to obhájit. A zároveň dokázala vyzdvihnout jak to dobré, tak to špatné.

4 Michal Michal | E-mail | 5. února 2014 v 20:16 | Reagovat

Jestli se ti tahle kniha líbila, tak si přečti Než jsem tě poznala. Hvězdy mám taky za sebou, tuhle jsem viděl na ně filmový trailer a i ten mě rozbrečel :-D Než jsem tě poznala za to opravdu stojí, ještě teď jsem v její moci i když jsem jí přečetl před třemi dny ;-)

5 Kosmik Kosmik | 6. února 2014 v 15:40 | Reagovat

[3]: Hlavu a patu to sice má, to ano. Ale slečnin názor mě osobně stupidní příde...taky sem to tak napsala, protože žijeme ve svobodný zemi a snad existuje nějaká svoboda slova ne? Já jí její názor nevyvracím, jen jsem na něj reagovala, tak jak to cítím já. O tom přece blogy a podobné věci jsou ne? Někdo může mít jiný názor, já mám tenhle.

6 Kosmik Kosmik | 6. února 2014 v 15:42 | Reagovat

[4]: Míšo. Než jsem tě poznala jsem četla a strašně moc se i to líbilo. Četla jsem jí jako pracovní výtisk na zrecenzování - recenze je na blogu, kdyby si chtěl někdo počíst a musim říct, že se mi líbila o trochu víc než Hvězdy. Je to naprosto fantastickej příběh, kterej mě fakt rozbrečel a hodně dostal do kolen. :D Sem ráda, že i tobě se to líbilo. Nevíš ještě o něčem podobném třeba? :D

7 Michal Michal | E-mail | 6. února 2014 v 17:12 | Reagovat

Vidíš to. A já lovil na tvém blogu jestli si to náhodou nečetla. Jelikož jsem nenašel, tak jsem ti to musel napsat. Příště asi líp hledat.
Zkus Je to i můj život, je to z jiného soudku, moc zajímavé a hezky napsané. Taky jsem bulel a můžeš mrknout i na film s Cameron Diaz ;-)

8 Kosmik Kosmik | 6. února 2014 v 20:14 | Reagovat

[7]: super!!! díky moc za typ - rozhodně se po ní podívám. Film tuším dávali nedávno, ale nekoukala sem se právě proto, že sem to nečetla a potom sem na ní úplně zapoměla. :D
Tady je odkaz na tu recenzi. :D Moc děkuju za připomenutí knížky. Bez tebe bych na ní zapoměla úplně a to by nebylo dobrý :D :dhttp://kosmikline.blog.cz/1306/recenze-jojo-moyesova-nez-jsem-te-poznala

9 Rodaw Rodaw | Web | 3. května 2014 v 21:09 | Reagovat

Naprosto super recenze :) Moc díky za přidání mé recenze :D :D Co se týká té druhé recenze, tak mi přijde fakt trochu hnusný soucítit s tou holkou, která se na kluka vykašlala jenom proto, že oslepl.. Jasan, muselo to pro tu holku být neskutečně těžké, ale  když někoho miluju, přece mu nedám kopačky kvůli tomuto, když za to nemůže a ani to nijak nezmění jeho charakter.. ach jo, fakt to od té holky bylo hnusný :-(
Normálně mám chuť si přečíst Hvězdy ještě jednou! :) Wendy skvělá recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama