Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Čtyři po půlnoci: Časožrouti/Skryté okno do skryté zahrady

18. března 2014 v 18:18 |  Stephen King
Ahojky drahouškové. Jak jsem slíbila, je tu konečně ta dlouho slibovaná a jistě mnohými z vás očekávaná recenze na první knížku ,,Čtyři po půlnoci". Druhou si půjčím co nejdřív abychom to měli pěkně kompletní a až jí přečtu, tak vám o ní rozhodně zase napíšu. :D No a během týdne se můžete těšit i na filmová zpracování obou povídek, které se v téhle knížce objevují. Takže se máte rozhodně na co těšit. Tak a teď už k povídkám.

A protože sou jednom dvě a není jich tolik, jako v povídkových sbírkách ,,Mlha" nebo třeba ,,Všechno je definitivní", kde sem se v recenzích věnovala všem povídkám hodně obecně, napíšu vám o každé z těchto povídek, tedy o ,,Časožroutech" a o ,,Skrytém okně do skryté zahrady", pěkně zvlášť. :D A teď už deme vážně na to.

Časožrouti: takže…tohle je první povídka v první knize, která tvoří sérii ,,Čtyři po půlnoci". V této povídce se setkáváme s několika osadníky letadla z letu 29. Jejich letadlo během své cesty vletělo do jakési časové díry, která způsobila, že všichni cestující, kteří spali se ocitli v jiném čase. A co se stalo s těmi, co nespali? Zmizeli. Naprosto a beze stopy - včetně pilota a ostatního personálu. Naštěstí se na palubě letadla, nachází pilot, který je na cestě do svého bývalého domova, aby zařídil pohřeb své bývalé manželky, která tragicky zemřela. Tomu se podaří s letadlem přistát. Nyní se však musejí potýkat nejen s tím, jak se dostat zpět a přijít na to, co se vlastně stalo - samozřejmě hned nezjistí, že proletěli časovou dírou, která je zavedla bůh ví kam. Musejí čelit také psychicky vyšinutému panu Toomymu a především Časožroutům, kteří se nebezpečně blíží k nim a cestou doslova požírají celý svět.
Podaří se jim dostat se zpět do jejich času a uniknout smrtonosné zkáze? No…o tom si budete muset přečíst víc, právě ve fantasticky napsané, parádně vykreslené a dokonale napínavé povídce. :D

Skryté okno do skryté zahrady: tak tahle povídka je jedna z mých oblíbených. :D Vypráví příběh nedávno rozvedeného spisovatele, který se uchýlil do svého letního sídla, které se nachází poměrně daleko od ostatních lidí. Žije si tam v relativním poklidu se svým kocourem a pokouší se napsat další knihu, která by udržela při životě jeho slávu i finanční prostředky. Psaní mu však moc od ruky nejde. Pořádný kingovský napínák začíná v okamžiku, kdy Mortovi zaklepe na dveře muž, který ho obviní z toho, že mu ukradl jeho povídku a vydal ji pod svým jménem. Mort ví moc dobře, že to není pravda, ale nezbývá mu nic jiného, než muži tuto pravdu dokázat. A že to nebude zrovna jednoduché, je snad všem čtenářům jasné ne? Tento muž totiž začne Morta docela solidně, brutálně a dost hnusně vydírat a trápit a snaží se mu znepříjemnit situaci jak jen to jde. Mort je ovšem bezpečně přesvědčen o své pravdě, ale vzhledem k událostem, které nastupují na scénu během celé povídky, nemá, jak to dokázat.
Tahle povídka je pro mne velká srdeční záležitost a mám jí opravdu hodně moc ráda. I když je dost děsivá a psychicky docela náročná. :D Alespoň po mě jo.

Po přečtení obou povídek, jsem byla naprosto psychicky vydeptaná a musela sem je vždycky dlouho vstřebávat, než sem se pustila do nějaké další činnosti. Obě sou naprosto dokonalé a úžasně napsané a čtou se doslova jedním dechem. Proto vám je vřele doporučuju a rozhodně sem moc zvědavá na zbylé dvě z druhé knížky této ,,série". King opět předvedl, jak výborný je vypravěč a jak moc si dokáže představovat a vymýšlet naprosto strhující příběhy. Má prostě můj obdiv. S tím se holt nedá nic dělat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | E-mail | Web | 23. března 2014 v 16:04 | Reagovat

Tohle se už myslím edá koupit že? :) Sbírám Kingovky a tuhle ještě nemám a nečetla jsem.

2 Kosmik Kosmik | 24. března 2014 v 20:44 | Reagovat

[1]: Dá se sehnat. Ale dost těžko. Spíš bych hledala někde po bazarech, antíkách a tak. Taky sbírám Kinga a sposta mi jich chybí. Jaký máš?

3 Dragita Dragita | E-mail | Web | 24. března 2014 v 21:26 | Reagovat

Hú, hodně a pořád ne dost. :-D Celou Temnou věž (super!), To, Tommyknockery, Pavučinu snů, Svědectví, Pod kupolí, Salems lot...tady je to vidět lépe. http://dragg.blog.cz/1401/kouzelna-knihovnicka-1

4 Kosmik Kosmik | 25. března 2014 v 9:52 | Reagovat

[3]: WOW služná sbírka :) Já o tý svojí nedávno točila video. Mám jich mrak a teď mi přibzudou nějaký nový, ale i tak mi jich děsně chybí. Třeba Temnou věž nemám kompletní, což mě mrzí. Dost těch knížek máme stejnejch, i když máš pár věcí, který zatím nemám....musim to doladit. Chci mít úplně všechno co u nás vyšlo :D

5 Dragita Dragita | Web | 25. března 2014 v 10:14 | Reagovat

[4]: Já taky! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama