Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Daniel Krhut - Pašerák snů

17. března 2014 v 18:05 |  Recenzní knihy
Pašerák snů

Autor: Daniel Krhut

Vydalo: Host

Poskytlo: Host

Drazí přátelé. Jak jsem včera slibovala, mám pro vás dneska recenzi na naprosto fantastickou knížku od nakladatelství Host, kterému tímto vřele děkuju za poskytnutí recenzního PDFka. No a jak, že se jmenuje? Má naprosto okouzlující název Pašerák snů, který je dost výstižný vzhledem k tomu, o čem tahle knížka je.

Jejím autorem je mladý, nadějný autor s velkým spisovatelským talentem, Daniel Krhut. Pašerák snů je jeho první knížkou a podle anotace od Hostu sem zjistila, že připravuje další, což je naprosto super, protože bych si od něj brzo zase něco přečetla. A čím dřív se mi další jeho knížka dostane do rukou, tím budu spokojenější. :D

No a o čem, že tahle knížka je? No…asi takhle Vám to povím. Hlavním hrdinou je jistý mladý muž Eduard Remody, který v podstatě ztělesňuje samotného autora knížky. Po celou knihu sledujeme jeho osudy brněnského studenta, jeho zkušenosti s alkoholem, drogami, sexem…a jeho hodně svérázným, spontánním a velice osobitým způsobem života.
Zároveň sledujeme i příběhy o osudy jeho přátel i lidí, které mu na chvíli vstoupí do života a opět z něho odejdou, aby se s nimi po čase zase shledal - nebo taky ne.

Díky hodně osobnímu a perfektně vykreslenému prostředí a veškerých autorových pocitů je kniha naprosto fantastickým čtení, které vás naprosto pohltí, uchvátí a strhne. Navíc je kniha psána hodně neotřelým svérázným a hodně zvláštním způsobem, který asi nemusí sednout každému, ale dodává knize na jistém kouzlu, zajímavosti a neotřelosti.

Pokud ste fandové knížek Jacka Kerouaca, Allena Ginsberga, Williama Borougse a dalších beatniků, pak je Pašerák snů přesně pro vás. Tohle je totiž knížka, která směle může těmto autorům konkurovat ne-li se umístit do jejich řad. Je to přesně tentýž styl psaní, tytéž osudy, tytéž zkušenosti. Jen se zkušenostmi, pocity a myšlenkami českého spisovatele.
Tuhle knížku bych všem vřele doporučila a neváhala bych jí zařadit i do povinné četby po bok již zmíněných autorů. Já tedy ještě jednou moc děkuji nakladatelství Host, že tuhle knížku vydalo a že jsem si jí tak mohla přečíst.

Měla jsem jí v PDFku, ve kterých Host své knížky recenzentům posílá a rozhodně si jí pořídím i v klasické podobě, protože něco takovéhleho prostě musím mít ve své knihovničce. A věřím, že se k Pašerákovi snů brzo vrátim. Protože tahle knížka přímo svádí k tomu, abyste jí četli víckrát než jen jednou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Owlie Owlie | Web | 17. března 2014 v 19:08 | Reagovat

Tak tohle? Tohle vypadá výborně! Mockrát děkuji za tip! :)

2 Kosmik Kosmik | 18. března 2014 v 9:58 | Reagovat

Vřele doporučuju. Fakt super knížka, která prostě stojí za přečtení. Nejlepší knížka za tenhle měsíc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama