Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Rick Riordan - Percy Jackson 4 - Bitva o labyrint

7. dubna 2014 v 19:44 |  Recenzní knihy
Největší obrázek výrobku Percy Jackson – Bitva o labyrint

Autor: Rick Riordan

Vydalo: Fragment

Poskytlo: Fragment


Přátelé, kamarádi, i vy, kteří mě kvůli Percymu nesnášíte, vítejte u mé další recenze. Tentokrát na předposlední díl ze série Percy Jackson. Už jí mám konečně dočtenou, za což sem fakt ráda a můžu vám napsat, jak se mi líbil čtvrtý a pátý díl. Tímto děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzáků - i když sem v tomhle případě šáhla dost vedle, ale to už je můj boj. Budou jiné fragmentí knížky, které se mi budou určo líbit víc. Fakt tomu věřim. A teď už k Percymu.

B Táboře polokrevných už to není, co to bývalo. Jeho vedení se momentálně ujímá Kvintus a náš hrdina - no spíš váš než náš, protože můj hrdina to rozhodně není - se vydává hledat Daidala. Kronos je v plné síle a moci a je plně připraven na to vniknout do tábora a srovnat ho se zemí - jooo plány má dobrý, jde jen o to jestli mu to fakt vyjde.

Všem v knížce, i čtenářům, je snad jasný, že se pomalu, ale jistě schyluje k pořádné bitvě, která může rozhodnout o všem. O budoucnosti i přítomnosti. A co by to bylo za bitvu, kdyby se ní Percy nepustil se vší vervou a elánem, že jo? Jeho kmoši sou mu samozřejmě věrně v patách a za žádnou cenu ho neopustí - protože to prostě dobří kamarádi nedělaj. :D A jak je to teda s tím labyrintem?

No věc se má tak - báji o Daidalovi a jeho synovi doufám všichni znáte. To bych se fakt naštvala kdyby ne, protože tuhle báji mám strašně moc ráda. Pro ty co nevědí se to má takhle. Daidalos a Ikaros byli zavvření v labyrintu a měl je zabít strašlivý Minotaurus. Daidalost ovšem setrojil pro oba křídla a tak se jim podařilo uletět. Ale mělo to háček. Pochopitelně. Jaký, To si přečtěte v báji sami, to vám tu říkat nebudu. :D No a právě tenhle labyrint tu hraje velkou roli.

Abych řekla pravdu, tak tenhle díl mě bavil snad úplně nejvíc z celý série. Ale myslim si, že to nebylo zas až tak kvůli příběhu samotnému, jako kvůli legendě o labyrintu a Daidalovi, kterého sem si strašně moc oblíbila už na základce, když sme tu legendu četli. Popravdě…obrečela sem jí. Jinak si pořád myslim, že volba a knížek nebyla mojí nejšťastnější, i když je fakt, že Percy během série vyrostli, trochu dospěl a tak, ale pořád je to malej hloupoučkej kluk, kterej mě nebavil.

Ovšem to, že se série nelíbí mně, neznamená, že vám se líbit nemůže a já vám to neberu. Naopak…je super, že má Percy tolik příznivců a fanoušků a já mu držím palce, aby jich dostal ještě mnohem víc. Budu moc ráda, když mi napíšete, jak se Percy líbí vám a co si o celé sérii myslíte. A klidně mi vynadejte, že se mi nelíbí :D mně to nevadí. To by bylo pro dnešek asi všechno, já si du dočíst Osvícení, protože v týdnu očekávám Doktora spánka, na kterýho se strašně moc těšim, tak abych mohla volně navázat a samozřejmě vám o všem zase napíšu.

Na zítra a pozítří chystám další recenze, takže se máte na co těšit plus si myslím, že v pátek nebo o víkendu by mohlo být nějaký nový video. Kdybyste měli třeba nějakej nápad, co bych měla třeba natočit, nebo co by vás zajímalo, tak mi to dejte klidně vědět a uvidíme, co se s tim dá dělat. Zatím se teda mějte krásně, hodně čtěte a užívejte sluníčka, dokud je. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama