Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Noční můry a snové výjevy1. - Dolanův cadillac

16. května 2014 v 13:00 |  Stephen King
Ahojky!!! Vítám vás všechny u dalšího článku. Já sem momentálně na Světě knihy, kde si to rozhodně nehorázně užívám, ale protože sem vás nechtěla ochudit a nové články, je tohle úplně nová přednastavená recenze právě pro vás, příznivce mého blogu. :D Dneska se podíváme, zcela netradičně, na úplně fantastickou povídkovou sbírku od Mistra hororu Stephena Kinga.

Noční můry a snové výjevy 1: Dolanův cadillacTou je první knížka z celkových dvou ze souborným názvem Noční můry a snové výjevy. Tato první sbírka má podnázev Dolanův cadillac podle první povídky, kterou tu najdete. Původně jsem měla v plánu rozepsat tu každou povídku zvlášť, ale protože by to bylo děsně moc dlouhý, tak to tak nějak celkově shrnu. Souhlas?

Snad vám ani nemusím říkat, že tahle knížka je naprosto suprová. Je to Stephen, takže prostě není o čem diskutovat. Některé povídky mě bavily víc, některé míň, ale jako celek je to naprosto fantastická sbírka, která rozhodně stojí za pozornost. Najdete tu tyto povídky: Dolanův cadillac - výborná věc o pomstě, která se mi fakt líbila, Konec celé patálie, Nechte dítek jití ke mně - hodně drsný a popravdě, hodně opravdu hodně v Kingově stylu, Noční letec - tahle jediná byla zfilmovaná, takže se brzo těšte na filmovou recenzi, Taťka - tahle povídka mě naprosto překvapila, fakt sem něco takovýho nečekala, Přerůstá vás, Zuby, Věnování, Prst, Tenisky a Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu?

Všechny povídky sou naprosto super a nejsou ani moc dlouhé, takže se čtou fakt sami. Některé sou víc Kingovské některé míň, ale všechny v sobě mají z Mistra. :D Já jsem tuhle knížku měla půjčenou z knihovny, druhou část této povídkové dvousbírky mám doma a tu první docela akutně shání, takže kdybyste měl někdo typ, nebo ste jí měl doma a chtěli ste se jí zbavit, tak mi rozhodně napište. :D

Jka už jsem psala jsou všechny povídky moc dobré a to z mnoha důvodů. Mají výbornou atmosféru, postavy sou fantasticky vykreslené a na to, jak krátké povídky jsou, se často jejich postoje, chování a názory radikálně změní, samozřejmě v závislosti na tom, čím jsou postiženy, s jakým zlem se musejí potýkat a jakému nebezpečí musejí čelit. Někdy vyváznou, někdy ne…ale tak už to u Kingových knížek a povídek bývá.

Tuhle knížku rozhodně všem doporučuju, protože je to super epický čtení, který vás rozhodně nezklame. :D A to by bylo pro dnešek vše. Já vesele veletržním - pravděpodobně zrovna teď něco nakupuju - vysi pěkně počtěte, jestli ste taky veletržili, tak doufám, že ste koupili něco moc pěkného a hlavně dělejte všechno z úsměvem :D Jako já. :D Zatím se mějte krásně, hodně čtěte a mějte se rádi. :D Páčko!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama