Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Robert Galbraith - Volání kukačky

9. května 2014 v 19:59 |  Moje knížky
Ahojky lidi. Dneska nějak ezvládám napsat tu slibovanou recenzi, takže jsem se rozhodla uveřejnit zde recenzi na Volání kukačky, kterou jsem psala pro Sarden. Nakonec sem se totiž rozhodla, zde tyto recenze zveřejňovat a to vždycky měsíc potom, co vyjdou na Sardenu, tak jak mi to bylo dovoleno. :D A právě proto, že dneska moc nestíhám sem dám tuhle recenzi na slibované Smrtící hrátky budou zítra. :D Recenze psané pro Sarden a následně zveřejňované zde budou vždycky umisťovány do rubriky ,,Moje knihy", protože to nejsou recenze určené pro blog. :D Takže tolik k infu o těchto recenzích a teď už se můžete podívat jak se mi Volání kukačky líbilo. :D

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová, známá především veleúspěšnou sérií o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi, přichází po knize "Prázdné místo" se zcela novou a naprosto odlišnou knihou. Tentokrát jí ovšem představila pod svým pseudonymem Robert Galbraith. Volání kukačky (The Cuckoo's Calling) je první knihou z připravované série, jejíž hlavním hrdinou je soukromý detektiv Cormoran Strike.

Zkuste si představit dvě malé, ne moc útulné místnosti. V jedné z nich sedí postarší muž, soukromý detektiv, který momentálně nemá k řešení žádný pořádný případ, do kterého by se opravdu rád zakousl. Ze strnulosti ho však záhy vytrhne jistý John Bristow, jenž vtrhne do jeho kanceláře a úpěnlivě ho žádá o znovu prošetření případu jeho mrtvé sestry, uznávané modelky Luly Landryové, jejíž náhlá a předčasná smrt byla uzavřena jako sebevražda.

Cormoran Strike, po případu ihned skočí a začne se důkladně přehrabovat v Lulyně minulosti i v životě její zámožné náhradní rodiny. Proč se Lula, módní ikona téměř všech Londýňanů, scházela a zahazovala s ušmudlanou, nevzdělanou a trochu naivní ubožačkou Rochelle? Je snad ona tou, která Lulu zchodila z balkónu? A kdo je tajemný neznámý Agayman, kterého Lula vystopovala krátce před svou smrtí?

Volání kukačky je vynikajícím románem a to hlavně díky opravdu vyšperkované detailnosti jak v popisech prostředí, tak i v charakterech jednotlivých postav, občas trošku skryté pod příkrovem mlžného oparu a mnohdy vás opravdu překvapily. Spolu s Cormoranem Strikem pomalu, ale jistě rozplétáme jednotlivé uzlíky, tvořící síť, která celý případ zahaluje a dostáváte se tak stále hlouběji pod povrch samotné zápletky, která je opravdu výborně propracovaná a dotažená k naprosté dokonalosti.

Po celou dobu vyšetřování se ani chvíli nebudete nudit, a když už si budete myslet, že jste blízko k rozlousknutí celé záhady, objeví se něco, co vaši domněnku zcela vyvrátí a potopí. Do poslední chvíle tak vážně netušíte, kdo je skutečným vrahem Luly Landryové a zda se opravdu jednalo o chladnokrevnou vraždu.Všemu navíc dodává korunu překvapivý a naprosto strhující závěr, který každého dostane do kolen a donutí ho si pořádně a z plných plic "odfouknout".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama