Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Joyce Reardonová - Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích

23. července 2014 v 10:06 |  Moje knížky
Zdravím vás drazí a milí přátelé. Dneska sem konečně rozhoupala a rozhodla se vám napsat o knížce Deník Ellen Rimbaurové, Kterou jsem přečetla už asi před měsícem, ale nějak sem se pořád nedostávala k tomu vám o ní něco říct. Neměla sem plně v plánu jí začít číst už teďka, když mi nastaly prázdniny, ale zjistila sem, že mají dávat film - který už teda taky dávali, měsíc je přeci jen dlouhá době - a chtěla sem ho moc moc vidět, takže přečíst si nejdřív knížku byla samozřejmost.

Deník Ellen Rymbaurový je docela uzounká knížka, takže jsem jí přelouskala za jedno odpoledne a musim říct, že se mi docela líbila, i když mezi špičku v duchařinách, kam patří, bych jí určitě nezařadila. Jediný, co mě na tom celym trochu děsilo, byl fakt, že je to podle skutečné události a Dům v růžích, což je podnázev celé knížky doopravdy existuje a všechny ty zmizení se v něm fakt stala. To mi trochu bralo dech, ale v podstatě mě to zas až tak moc neděsilo, jako jiný druh a knížek - třeba u Ženy v černém sem to mrazení cítila víc.

No a co vůbec jde? Mladičká Ellen si vezme děsně prachatýho a k jejímu věku o dost staršího chlapíčka Johna, kterej je ropnym magnátem. Na svatební cestu jedou na cestu kolem světa a během té doby nechá John postavit právě Dům v růžích, jak domu začnou později říkat. Je to obrovský a honosný sídlo a Rimbauerovi jsou považovaný za dost velkou honoraci. Pořádají večírky, neustále dům vylepšují a rozšiřují a vypadá to, že mají docela spokojený a šťastný život. Všechno se kazí v okamžiku, kdy v době začne docházet k podivným zmizením lidí z řad personálu domu - hlavně žen.

V tuhle chvíli to vypadá, že ve všem mají prsty John se svým kámošem a podkoním a dost dlouho sem si to myslela i já - jo a budete moc překvapený, kdo za tim všim stojí. No každopádně Ellen se svojí přítelkyní a komornou, kterou si přivezla z afriky se snaží přijít tomu všemu na kloub a zjišťují, že ta zmizení nejsou jen tak nějaká, ale že v celém domě pravděpodobně vládnou jisté temné síly. Což tvrdí Ellenina komorná od začátku neb jako Afričanka z docela opuštěného a civilizací netknutého kmene ovládá jisté praktiky - ne úplně voodoo, ale něco na ten způsob jo.

Musim říct, že ačkoli je celá knížka psaná formou deníku - což vzhledem k názvu není nijak překvapivý - má to spád a moc dobře se to čte. Je fakt, že na tom má velkou zásluhu Joyce Reardonová, která mu dala jistou formu, některé pasáž z deníku zcela vynechala a doplnila knížku o zajímavý fotky domu, Ellen a Johna. Sama Joyce se o podstatu domu dost zajímá a kniha končí její krátkou vsuvkou, kdy plánuje sestavit skupinu lidí a vydat se prozkoumat dům podrobněji a s použitím moderní techniky.

A právě na tuhle vsuvku a následnou Joycinu akci v domě zareagoval můj oblíbenec Stephen King a s dostupných zdrojů sepsal scénář k filmu Dům v růžích, který mám brzo v plánu zkouknout. A moc se na to těšim. Každopádně, pokud máte rádi duchařinu, ale nechcete se až zas tak moc bát, tak je Deník Ellen Rimbauerový docela dobrou knihou právě pro vás. Já jí brala jako takovou lehkou odpočinkovou knížku na jedno odpoledne a v podstatě splnila moje očekávání.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama