Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Běh o život - filmová verze

20. srpna 2014 v 8:54 |  Stephen King
Ahojky. Tak jak se máte takhle v půlce tejdne? Já teda pořád stejně, což není zase tak hrozný. :D Než se podíváme na další knížku, o který vám dneska něco málo povim, mám tu pro vás opět pár informací. Tenhle tejden se můžete těšit na dvě speciální videa - jedno bude opět na přání a opět se bude týkat Stephena Kinga, tentokrát to bude 10 - a opravdu 10 ne jako minule, kdy mi ty počty fakt nevycházely - mých nejoblíbenějších postav (na tohle video se můžete těšit v sobotu nebo možná v pátek - ještě nevím úplně přesně.

Druhé video bude TAG, který jsem nedávno viděla u Ohany na blogu. Bude se jednat o Titel Tag, tak doufám, že se mi povede najít všechny knížky, který k jednotlivejm otázkám patřej. Takže se kromě článků, který budou postupně přibývat, opravdu na co těšit. :D Tak to by bylo pro začátek asi všechno a teď už ke knížce ne?

Určitě si všichni pamatujete, že jsem vám nedávno psala o knížce Běh o život, kterou nenapsal nikdo jiný než Stephen King. Recenzi na knížku najdete tu. No a dneska se podíváme na filmové zpracování tohohle fakt prvotřídního dílka.
No a určitě už ste zaznamenali, pokud ste koukali na novej Týden s knížkou, že ten film byl něco tak příšernýho, že se to s Kingem nedá vůbec spojovat. Taky je fakt, že po jeho natočení King naprosto razantně odmítnul, aby byl zmíněnej v titulcích, což se ale stejně stalo neboť je tam následující - ,,Podle rámonu Richarda Bachmana" - no chápete to? Bych toho režiséra, scénáristu a především totálně sračkoidního Arnolda zabila.

O ději rači vůbec mluvit nebudu, protože s knížkou nemá absolutně nic společnýho. Sice se tam objevují prvky s knížky, jako třeba totalitní vláda a Hry, ale to tak všechno. Arnold absolutně nespodobňuje toho vychrtlýho, zanedbanýho a hladem trpícího chlápka, kterej se do Her přihlásí scela dobrovolně, aby zachránil život svojí dost vážně nemocný dcerky a celej Běh o život je pojatej tak otřesně a bezmyšlenkovitě, že se mi fakt chtělo zvracet. Otřesnější knižní verzi filmu sem fakt neviděla.


Už tak po půl hodině sem si řikala, že to vypnu, ale nakonec sem to přece jen vydržela a považuju to za nejhůř strávenej čas, jakej sem ve svým životě do něčeho investovala. Ten film je vyloženě trapnej, bez nápadu, bez tý původní a prvotní myšlenky, kterou King vpustil do knižky a naprosto postrádal vkus. Byl to čirej výsměch Kingovu dílu a já bejt na jeho místě tak normálně podávám žalobu na všechny strany.

Toď pro tentokrát všechno, protože víc o týhle sračce nemá cenu psát. Jestli chcete tak se koukněte, ale pokud ste četli knížku tak uznáte, že je to fakt sračka. Může se to líbit tak maximálně těm, co jí nečetli, nebo nemaji vkus a sou to takový ty konzumní sledovači. Takže tak a hodnocení je naprosto zasloužený.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama