Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Muži, kteří nenávidí ženy

23. srpna 2014 v 15:45 |  Filmy podle předlohy
Pamatujete, jak jsem vám dopoledne slibovala recenzi na film Muži, kteří nenávidí ženy? Jestli ste se na ní těšili, tak tady to máte. :D Tak doufám, že ste rádi a že ste si sledování filmu, který ste předpokládám určitě všichni viděli, užili stejně jako já. Na začátek je třeba dodat, že sem viděla tu původní švédskou verzi a né tu americkou, kterou snad ani vidět nechci, protože se bojim, abych si nezkazila celkový vynikající dojem z příběhu. Ale jestli ste jí viděli, tak mi určitě napište, jak se vám líbila a můžem to klidně porovnat s tou švédskou. Tomu se určitě nebránim, takže je to tak trochu na vás. :D No a teď už hurá za pátráním po krásné a mladé Hariet Vangerové.

O čem úvodní díl trilogie Milénium je, to asi všichni víte, ale stejně by se asi hodilo něco málo z děje prozradit ne? Abychom si to všichni připomněli, neb opakování je matka moudrosti a ono se ti nestane, když si řekneme, o co tam tak nějak jde, že? Samozřejmě v kostce protože nechci prozradit, nic co by někomu zkazilo dojem z knížky, kterou třeba ještě nečetli, nebo i z filmu, který nutně nemusel každý vidět. Takže…věc se má takto.

Takže… hlavním hrdinou je investigativní novinář Mikael Blomkvist, který je požádán jedním dost vlivným a ještě víc prachatym Henrikem Vangerem, aby našel vraha jeho vnučky, která před mnoha lety beze stopy zmizela a starý pán se domnívá, že je mrtvá. Mikael se tak, s použitím všech dostupných zdrojů, které má k dispozici, dozvídá všechny temné a ještě temnější události, které vedly ke zmizení Henrikovi vnučky Hariet. No a něco tu chybí, že? Jo chybí tu ženská, která by to všechno zkomplikovala ještě víc, než už to je.

Na scéně se tak objevuje úžasná, svérázná, prapodivná a hodně podivná dívka Lisbeth Salanderová, která se aktivně do pátrání zapojí, i když možná víc, než by si sama přála. Je to hackerka, takže pro ní není nic nedosažitelný a navíc má dost dobrý kontakty, který jí i Makaelovi pomůžou splnit jejich úkol na jedničku. Samozřejmě se tam toho stane mnohem mnohem víc a nepůjde jen o samotné pátrání.

Tak to by bylo tak asi nějak všechno, co bych vám k ději chtěla říct a teď už k hodnocení filmového provedení. Nemůžu to hodnotit jinak, než jako excelentní záležitost, která si zaslouží veškerou pozornost náročného diváka, protože je to stejně úžasný jako knížka samotná. Hlavně, co je veliké plus, se drží knižní předlohy. Nikdo nic důležitého nevynechal, nikdo nic nepřidal a na plátna kin a na obrazovky našich televizí, počítačů a notebooků se tak dostal naprosto perfektní snímek s báječným opasením.


Nemůžu říct, že přímo s hvězdným opasením, neb nikoho z těch herců jsem neznala a nevím, jak moc uznávaní ve své zemi jsou, ale každopádně předvedli naprosto fantastické výkony. Postavy navíc vypadaly přesně tak, jak jsem si je při čtení knížky představovala, což mne opravdu hodně překvapilo - a samozřejmě mile, co si budem povídat.

Při sledování filmu jsem si navíc všechny postavy oblíbila ještě o něco než z knížky a bylo úplně úžasný sledovat jejich psychický vývoj a pozorovat je při pátrání po Heriet a při všech těch úžasných akčních i osobních scénách, kterými je film - a samozřejmě i knížka - doslova nacvakaný. Takže nemůžu jinak, než všem vřele doporučit. Fakt to stojí za to a žádná jiná detektivka? thriller? vás nechytnou tak, jako právě trilogie Milénium. :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama