Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: C. S. Lewis - Letopisy Narnie

20. srpna 2014 v 14:00 |  Recenzní knihy
Letopisy NARNIE – komplet V/9

Autor: C. S. Lewis

Vydalo: Fragment

Poskytlo: Fragment


Ahoj ahoj ahoj dneska sem tu už podruhý a se mnou další recenze na knížku. :D Tentokrát na poslední fragmenťáckej recenzák, kterej naprosto předčil Elyonovu zemi, která mě moc nebavila. Což bylo fakt moc super, protože se mi tak jen potvrdilo, že Fragment vdává i super knížky a že volba Elyonovi země jako recenzáku byla čistě jen moje blbost, protože sem si nevybrala knížku adekvátní k tomu, co normálně čtu a co mě baví.

O čem vypráví tahle rozsáhlá série snad každý z vás ví ne? Nedávno dávali první z filmů, který určitě viděl i ten, kdo Narnii nečet a neznám nikoho, komu by se tahle série nelíbila. Já sem z ní byla vážně hodně unečená a při jejím čtení sem se tak trochu vrátila do doby, kdy sem četla Harryho Pottera, což bylo vážně moc pěkný. :D Ale stejně je myslím na místě říct něco málo o ději ne?

Narnie je hodně zvláštně napsaná, protože před kompletním dílem samozřejmě vycházely jednotlivé díly postupně a tak se stalo, že dva díly jaksi nezapadají do celkové koncepce příběhu. Těmi jsou Čarodějův synovec a Kůň a jeho chlapec. V Čarodějově synovci se setkáváme s dvěma dětmi, které jsou svědky toho, jak obrovský lev Aslan stvořil Narnii, což je pro celý příběh opravdu hodně důležité.

V díle Kůň a jeho chlapec se dostáváme do dby, kdy Narnii vládnou dva králové a dvě královny, což jsou děti, které do Narnie přichází v díle Lev, čarodějnice a skříň - tehdy jsou opravdu ještě dětmi, které se do Narnie dostanou čistě náhodou a odhalují její temná a krásná tajemství. Čímž se dostáváme k dílu Lev, čarodějnice a skříň. Zde se pochopitelně seznamujeme s našimi hrdiny, kteří nás budou příběhem doprovázet. Jsou jimi čtyři děti - sourozenci - Petr, Zuzka, Edmund a Lucie, kteří žijí v Anglii v době druhé světové války.

Právě z tohoto důvodu jsou poslány na venkov do bezpečí, kde během hry objeví ve skříni tajný vchod do nové a úžasně kouzelné země - Narnie. I ta má ale mrak svých problémů, tajemství a všeho, co jen takováhle země může mít a co si jen lze představit.

V tuto chvíli je Narnie sužována krutovládou zlé Bílé čarodějnice, která si libuje v chladu, sněžných bouřích a neuvěřitelných mrazů. Zajímavé je, že sourozenci se do Narnie dostávají postupně a tak se velmi snadno stane, že poslední z nich se dostane přímo do spárů zlé čarodějnice a je tedy na ostatních aby ho vyvobodili a s ním i celou Narnii, která trpí a topí se ve sněhové přikrývce.

Dál už úplně moc prozrazovat nechci, protože bych mohla snadno pokazit zážitek s četby těm, kteří Narnii ještě nečetli, nebo se nedostali k dalším dílům. Řeknu jen jedno - i v dalších dílech se setkáme s postavami, které jsou nám tak moc blízké s dílů předchozích a opět nás čeká mnoho akce, kouzel, fantaskních a mytických postaviček, které Narnii obývají a hlavně…čeká na vás opravdu pořádná dávka perfektního, nenudícího a zábavného čtení, od kterého se nebudete moci odtrhnout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jefferyrok Jefferyrok | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:52 | Reagovat

If you have been feeling stressed lately, but you are not sure how to deal with it, the advice in this article can help. Feelings of stress are increasingly common in today's world, but there are ways to help. This article will teach you some easy ways to overcome your stress.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/sildenafil-prix-france-citrate/>sildenafil prix france citrate</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama