Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Zjevení Becky Paulsonové

28. srpna 2014 v 11:02 |  Stephen King

Ahoj píďové. Dneska mám pro vás připravený dva články, přiičemž jeden bude na takovej hodně kraťoučkej film, kterej sem viděla v závislosti na knížce a filmu Tommyknockeři a ten druhej bude už netradičně na recenzní knížku - Žena v černém. No a teď už se bez velkých řečí mrknem na ten film, ze kterýho sem sice drobátko rozpačitá a dlouho sem se rozmýšlela, jestli vám o něm fakt napíšu nebo ne, ale nakonec sem se rozhodla, že jo, protože bych ráda znala váš názor, pokud ste ho viděli.

Tenhle film je součástí seriálu Krajní meze, kterej mám moc ráda, ale tenhle díl mě až zas tak nebavil a přišel mi takovej…nevim no. Drobátko horší než ty ostatní. A asi se ptáte, proč vám píšu zrovna o tomhle filmu a ne o těch ostatních, že jo? No má to jeden prostý důvod. Jedná se o zfilmovanou knižní pasáž Tommyknockerů, která se mi v knížce moc líbila, takže když sem zjistila, že byla zfilmovaná, musela sem jí zákonitě vidět.

Nevim jestli je úplně dobrý, aby tohle četli ti, co nečetli celý Tommyknockery, ale jestli si to chcete přečíst tak do toho. Ale na vlastní riziko jo? Jen takový menší varování než budem pokračovat dál a než řeknu o čem ten film je, čimž prozradim i zápletku celý knižní pasíže. Tak s tim počítejte s jestli se nechcete dozvdět něco zásadního z knížky, tak dál nečtěte. :D

A teď pro vám lidi, kteří pokračujete dál. Předpokládám tedy, že vy ste Tommyknockery četli, tudíž víte, jaká je zápletka, celého příběhu a můžeme se rovnou vrhnout na danou pasáž. Takže pod vlivem Tommyknockerů začnou všichni samozřejmě magořin a mezi prvními je i Becka Paulsonová. Ve filmu podle knihy byla policistkou, v téhle verzi byla doma zcela závislá na svém naželovi, který jí docela dost ponižoval - nejsem si teď úplně jistá jak to s Beckou bylo v knížce, protože umřela dost brzo a teď nemám knížku u sebe abych se do ní mohla podívat a upřesnit si to, ale to vlastně není až zas tak důležitý.

Co důležitý ale je, je to, že Becka při přípravě na Vánoce - i když není zima a do Vánoc je daleko - najde manželovu pistoli a při jejím zkoumání se postřelí. Střelí se dost vážně do hlavy a člověk by řek, že je po ní, ale ona se za chvíli zvedne a až na pořádnou díru v hlavě jí nic není - to mi přišlo trochu uhozený a v knížce tohle vůbec nebylo, což mě fakt moc štvalo, protože nikdo s takovouhle dírou v hlavě se nezvedne a nejde pracovat na rozdělaný práci. I když je pod vlivem Tommyknockerů. No ale dál… Becka začne slyšet pozřelé hlasy. Nejdřív k ní začne promlouvat obrázek chlápka z jejího oblíbeného seriálu, který má vystavený na televizi, potom jí volá její dávno mrtví otec. No Bece začne prostě dost solidně hrabat. A samozřejmě za to můžou Tommyknockeři.


No a k čemu nedojde, Becka díky svým hlasům příde na manželovu nevěru. Ten dělá na poště a docela slušně tam klátí svojí kolegyni. Becka Samozřejmě zuří, ale je moc jednoduchá a hloupá na to aby s tím začala něco dělat. Neustálé manželovo ponižování a našeptávání jejích hlasů ji však docela radikálně začne měnit a z Becky se stane úplně jiný člověk. No a co se stane, když se takhle moc změní někdo, komu navíc dost slušně hrabe? To si přečtěte buď v knížce Tommyknockeři od Stephena Kinga, kde se v dané pasáži všechno dozvíte nebo se podívejte na její filmovou adaptaci.

Musim se přiznat, že potom, co se Becka střelila do hlavy a po chvíli zase vstala, sem měla sto chutí to vypnout, protože mi to přišlo jako neuvěřitelná sračkoidní ptákovina, ale nakonec sem se rozhodla vydržet a dokoukat to do konce. Přece jen to má nějakou třičtvrtě hodinku i s úvodníma a závěrečnejma titulkama, takže to bylo docela O.K. Pak už se mi to docela líbilo a konec se navíc přesně shodoval s knížkou - v klasickym filmu ta scéna dopadla úplně jinak a s knížkou se neshodovala ani náhodou. Něco se mi líbilo, něco ne, takže proto nemůžu dát nejlepší hodnocení, ale myslim si, že se s tim filmaři vypořádali docela dobře a ve finále to nebylo tak špatný jak se na začátku zdálo. Jasně…s knížkou se to vůbec srovnávat nedá, ale na večer jako oddechovka docela dobrý. A může se líbit i těm co nečetli Tommyknockery, protože o těch tam není ani slovo. :D
UKÁZKA NENÍ!!! :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama