Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Gabriel Chevallier - Zvonokosy

20. září 2014 v 8:35 |  Audioknihy
Gabriel Chevallier Zvonokosy
Název: Zvonokosy

Autor: Gabriel Chevallier

Vydalo: Radioservis

Poskytlo: Radioservis

Se školou má člověk víc volnýho času, než když začne chodit do práce, věřili byste tomu, Jestli ne, tak já sme toho vzácným příkladem, protože poslední dobou to na blogu docela slušně zmírá. I te´dka sem v práci, ale jelikož je sobota, tak očekávám menší nárůst obyvatelstva chtěného četby, takže se pokusím dopsat tuhle recenzi, zveřejnit jí a na večer připravit ještě jednu. Tkaže mi držte palce ať se mi můj záměr podaří a dem na to, ať se nezdržujem. :D

Vzhledem k tomu, že dlužím děsivě moc recenzí se v první řadě vrhnu na recenzáky. A pro dnešní krásné sobotní ráno jsem si vybrala Zvonokosy, což byla recenzní audiovka od vydavatelství Radioservis, kterému tímto velice děkuji za její zaslání. Na téhle knížce sem s paní domluvená nebyla, takže když mi přišla poštou bylo to docela velký překvápko - a milý samozřejmě. Poslouchala jsem jí už v létě, když sem měla mnohem víc času a vám bych teď ráda řekla, co si o ní myslím.

Popravdě, anotace zněla docela slibně, i když sem se drobátko zalekla slovního spojení ,,Veselá kronika" - jak určitě víte, já sem spíš na ty vážnější věci a na veselosti mě moc neužije. Já mám totiž život veselej dost a nějaký komediální záležitosti a veselohry mě fakt neberou. Nechci říct, že by se mi kvůli tomuhle Znovokosy nelíbily, to v žádnym případě, ale jaksi to nebyl úplně můj šálek čaje.

No a možná by vás taky zajímalo, o čem že to je že jo? No nebojte už du na to. Děj se odehrává v malém městečku na jihu Francie - prostředí je tedy více než příjemné o tom žádná - a praktický celý se točí kolem vybudování obecního pisoáru. Sledujeme reakce obyvatel na vzniklou situaci a je fakt, že mnohdy mezi nimi dojde k docela roztomilým a vtipným šarvátkám a dialogům.

Někteří sou samozřejmě proti, jiným se ten nápad zamlouvá…a všichni se musí nějak rozumně dohodnout ke spokojenosti všem. Jak to celý dopadne vám říkat nebudu - to by byl spoiler jako prase, ale pokud vás to alespoň drobet zaujalo, tak si tuhle audiovku zkuste pustit a uvidíte. Mě až zas tak neoslovila a byla na můj vkus až příliš zdlouhavá - ne že bych neměla ráda dlouhý knížky, to spíš naopak, ale v tomhle případě to bylo spíš na škodu, než k užitku.

Celá knížka je pojatá formou městské kroniky, což se mi zdálo jako dobrý nápad. Děj už ovšem trochu pokulhává a občas se mi to zdálo trochu trapný. Ale to je čistě jen můj osobní názor, který se mnou pochopitelně sdílet nemusíte. Ten příběh a celkový autorův záměr by byl dobrý třeba na povídku nebo krátkou novelku. Možná na fejeton, ale rozhodně ne na tomán o nějakých třístech stranách.

To je asi tak všechno, co bych ke Zvonokosům chtěla říct. Ono se dost těžko píše recenze na knížku - nebo audioknížku to máte jedno - která se vám moc nelíbila a spíš vás zklamala než potěšila.Ale bohužel i takové věci se stávají. Pevně doufám, že příští audiovka od Radioservisu se minuse líbit mnohem mnohem víc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama