Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Pavučina snů - filmová verze

7. října 2014 v 19:45 |  Stephen King
Zdravím vás přátelé moji milovaní. :D Jak pořád žijete? Já sem teďka na tejden na vesnici u ségry, která je se švárou kdesi v dáli, takže se tu starám o kočky a slepičky a nehorázně parádně tu hospodařim. Ale to, že teď žiju drobet vesničtější život, než normálně rozhodně neznamená, že na vás budu kašlat. Naopak. Máme co dohánět, takže s chutí do toho. No a teď už dost vykecávání a dem na další článek, který se tentokrát bude věnovat filmovému zpracování Pavučiny snů od úžasného spisovatele Stephena Kinga. Recenze na knížku už byla, takže teď řada na filmu. :D Tak hurá do toho, protože je o čem mluvit.

Musim říct, že tak jak se mi líbila knížka, tak zhruba stejně tak se mi líbil i film. No fakt? Je sice pravda, že film nemůže obsáhnout všechno co je v knížce, ale i tak je to naprosto super záležitost, která knížku v žádnym případě neshodí, nepohaní ani nic podobnýho. V mých očích je to moc dobře propracovaná filmová verze naprosto dokonalý knížky.


Tak nějak přemejšlim, jestli vám mám říct něco k ději, když se můžete mrknout na recenzi na knížku, ale co bych pro vás neudělala, že? Národ lidského rodu je líný, tudíž je zbytečné po vás chtít abyste překlekávali na jiný článek a pak se vraceli k tomuhle, co? Takže vás vezmu na milost a tady máte něco málo k ději. :D

Všechno to začíná jedné příšerné sněhové vánice, kdy se do Zastrčenky vrací čtyři kamarádi na pravidelný zimní lov a takové to chlapské odpočinkové období. Klidnou atmosféru celého výletu ovšak pokazí záhadný muž, který se vyloupne tak nějak odnikud a nevypadá vůbec dobře. Ne že by byl šerednej to asi ne, ale na první pohled je jasný, že úplně zdravej není ani náhodou. Navíc si nic nepamatuje, což je taky dost trabl. A jak se ukáže, způsobí tento muž víc potíží, než si naši přátelé vůbec kdy mohli myslet.


Nebo to všechno začalo už mnohem mnohem dřív? V době, kdy bylo našim hrdinů o spooooustu let míň a byli ještě dětmi? Nezačalo to všechno už setkáním s Dadycem - artistickým chlapcem, který je všechny změnil? Odpovědi na všechno leží hluboko pod sněhem a je třeba ho pěkných pár lopat odhrabat a dostat k povrchu všeho.Všichni se musí opět spojit proti nebezpečnému a zlověstnému nepříteli, které své záměry možná nemyslel úplně zle, ale pro nás, jako pro lidstvo má jeho konání naprosto katastrofální následky. Takže je vám teď doufám jasné, že se opět nebudeme potýkat s nepřítelem z tohoto světa jo?


Tak co? Stačí? Ono bude nejlepší, když si knížku přečtete a pak se kouknete na film, protože jinak je zbytečný vysvětlovat vám tu celkovou a naprostou dokonalost jak knížky, tak i filmu. Sama za sebe vám můžu totálně na rovinu říct, že tenhle film je naprosto super. Co se týče celkovýho provedení příběhu, tak i spešl efektů. Navíc se mi fakt moc líbilo provedení jedný konkrétní scény, která musela dát filmařům fakt pořádnou práci a myslim si, že museli zapojit pořádnou dávku fantazie, aby docílili toho správnýho efektu. O jakou scénu jde, vám neprozradim, protože by to byl drobt spojler, což není věc, kterou tu vidíme rádi, že?

K hercům nevím, co bych tak řekla, protože jsem žádného z nich neznala, takže nevim jak moc dobří sou nebo jak moc slavní, ale rozhodně předvedli super herecký výkony, který stojej za to aby je člověk náležitě ocenil. Je fakt, že hned se dvěma postavami, které jsou prakticky i hlavními se docela brzo rozloučíme, ale i tak - kdo dokáže zahrát opravdu dobrou smrt, kterou mi prostě sežerete i s navijákem? :D Myslim si, že to neni tak snadný jak si všichni myslíme. :D

Hodnopcení pro film je rozhodně zasloužené a já vám všem nesu jedno velký poselství. KOUKEJTE SI TU KNÍŽKU PŘEČÍST A HNED POTOM SE KOUKNĚTE I NA FILM, PROTOŽE BEZ PAVUČINY SNŮ PROSTĚ NEMŮŽETE ŽÍT!!!!!

A to je pro tentokrát všechno. Mějte se krásně, užívejte posledních slunečních dnů - i když sou drobet chladnější, než jaký by mohli bejt. Hodně čtěte (klidně mi napište, co čtete, mě to fakt moc zajímá) a ať jdete kamkoli, dávejte pozor na lidi, který potkáváte a hlavně na PANA ŠEDÉHO, protože ten je opravdu moc nebezpečnej a moh by vám dost zkomplikovat živo. Tak pozor jo?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama