Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Dívka, která si hrála s ohněm

12. listopadu 2014 v 10:16 |  Filmy podle předlohy
Ahoj lidi!!! Tak jak se vám líbila ranní video? Doufám, že ste si ho užili a třeba nasbírali nějakou inspiračku, co si přečíst, případně pořídit. :D A jak sem ráno slíbila, tak činím, takže tu je první recenze tohoto týdne - a rozhodně není poslední. Aspoň si zlepšim náladu, neb momentálně prožívám mírnou existenční krizi neb NEMÁM CO ČÍST!!!!!! Paradox co?

Mám rozečtenu jednu severskou detektivku - schválně jestli poznáte, která z knížek v meníčku to je - a dost sem se na ní těšila, ale bohužel je plná ohranejch klišé a děsivě se u toho nudim. Takže teď trochu nevim co se sebou, ale ono se to nějak vytříbí ne? :D Teď už teda slíbená recenze a možná bude dnes ještě jedna. Každopádně zítra se těšte na dvě rozhodně - jedna bude nějako ráno, druhá během odpoledne, případně někdy k večeru. :D A chystám pro vás ještě jedno velké překvapení. :D Ale to až později. :D

No jak už ste si určitě z názvu povšimli, dnes se podíbáme na filmovou verzi druhého dílu z naprosto úchvatný série Milénium. Recenze na knižní rvní a druhý díl máte na blogu a samozřejmě i na první díl ve filmové podobě. Třetí díl brzo rozečtu - už asi po třetí od té doby co vyšel - a i pak se tím pádem můžete těšit na jeho filmovou verzi. :D Teď ale film druhý. Možná by stálo za to upozornit, že asi nebude úplně dobré pro ty, kteří toto ještě nečetli aby pokračovali ve čtení a když už, tak na vlastní nebezpečí, protože prozradím něco z dílu prvního a to by se vám asi nelíbilo. A nebo zkrátka a dobře přeskočte následující odstavec a čtěte až ten další. :D

Všichni teď už víme, jak se Mikael a Lisbeth dali dohromady a jak to všechno bylo s Langerovými. Někdo to čekal někdo byl překvapeném. Mě osobně docela šokoval fakt, že vlastní bratr mrdá svojí ségru a zároveň i jiný holky, kterejch se pak docela efektivně zbavuje - u otce mě to nešokovalo tolik jako u něj, ale to už je otázka každého z nás jak moc nás tohle zjištění dostalo.

V dalším díle se dozvíme hodně o Lisbeth samotné. O jejím dětství, minulosti i kruté přítomnosti. Ale to není to jediné co celý příběh otevírá.


Všechno se tak nějak semele v okamžiku, kdy jsou dva členové novinářské party od Milénia zavražděni. Milénium se momentálně věnuje rozsáhlému vydání o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem a všechno ukazuje na to, že i vraždy s tímto tématem souvisí. Po naší milované Lisbeth je navíc vyhlášeno celostátní pátrání neb se na jednom místě činu najdou její otisky a její ,,opatrovník" - úvozovky snad nemusim nikomu vysvětlovat vzhledem k tomu, co se stalo v prvním díle - je nalezen mrtví s Lisbethiným úchvatným tetováním a pupku. :D Mikael je ovšem přesvědčený o její nevinně a rozhodne se to dokázat - za každou cenu.


Musim se přiznat, že filmy podle téhle série fakt totálně žeru. Hrozně moc se mi líbí provedení postav, prostředí a celkové uchopení děje a pokud si zamilujete knížku, film si zamilujete zaručeně taky. :D Velký plus je, že se filmaři docela slušně držej filmový předlohy, což je sice předpoklad, ale né vždycky se to podaří a často je film oproti knížce vyloženě sračkoidní.


To se vám ale u Milénia stát nemůže. :D Je to prostě totální dokonalost a abych pravdu řekla, děsně moc si ty filmy užívám a viděla sem je všechny už asi pětkrát. A i když vim, jak to bude dál a jak to celý dopadne, tak sm pokaždé napjatá jak struna a čekám, co se stane dál a vyloženě sem v takovym tom filmovym raušy, ze kterého se člověk dostává jen těžko. :
D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama