Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Klára Smolíková - Jak se staví město

16. prosince 2014 v 12:21 |  Recenzní knihy
196627_big

Autor: Klára Smolíková

Vydalo: Albatros

Poskytla: Klára Smolíková

Ahoj, ahoj, ahoj, takže jak jsem ráno slíbila, tak také činím. Další článek je tu, takže si ho užijte. Tentokrát trošku dětské, pohádkové, ale přesto poučné a naučné… Že nevíte, o čem je řeč? No přece o další knížce od Klárky Smolíkové a Honzy Smolíka. Tentokrát o tom, jak se za dávných dob stavěla města.

Kdo už někdy držel v ruce knížku Husité nebo Řemesla - dva úžasné knižní počiny využívající komiksy, příběh i populárně naučné boxy a pocházející z velmi nápaditých hlav již zmíněné dvojice, jistě bude velice potěšen třetím dílem této volné série zabývající se naší dobou historickou.

Už víme, jak to bylo s Janem Žižkou i jaká se provozovala v dávných dobách řemesla. Teď přišel ten správný čas, abychom se mrkli na to, jak vlastně lidé dříve bydleli a proč a jak se za bez elektřiny a dalších super vymožeností stavěla města.

Já, jakožto velice zvědavá opice, jsem si získání těchto vědomostí prostě nemohla odpustit a s chutí se pustila do další knížky. Takže jestli jste taky tak zvědaví, tak se se mnou do těch časů na chvíli vypravte. Budu ráda, když mi budete dělat společnost.

Ještě si dovolím, před tím naším výletem, podotknout, že knížka vznikla na základě muzejní expozice, která byla věnována městu Třebíči, které mám moc ráda. To jen abyste věděli, které město budeme za pár minut stavět. Tak a teď už vzhůru do historie.

Jééé hele, kdo k nám jde? Čenda se Zdeničkou. To jsem vám zapomněla říct. Právě tahle dvojice budeu cestovat s námi, neb už se stavby Třebíče jednou účastnili, takže nám budou dělat průvodce. Jste stejně tak rádi jako já? Spolu s nimi se brzy vydáme poznávat postupy ve stavění města a navíc ještě nahlédneme pod pokličku tehdejších řemesel, bez nichž by se to rozhodně neobešlo. Ale nečekejte žádné velké poučování a nudný výklad jako ve školních lavicích. Tohle bude zkrátka a dobře zábava a věřte mi, že si celý výlet do historie stavby Třebíče náramně užijeme.

Kláře a Honzovi se opět bravurně povedlo, vytvořit parádní příběh s dobrým nápadem a ještě lepší myšlenkou doplněný o super čuper obrázky, které prostě zaujmou každého i toho nejnáročnějšího čtenáře nebo čtenářku. Takže určitě neváhejte a na tuhle knížku se buď v knihkupectví nebo ve vaší knihovně mrkněte, protože stojí fakt za to. A popravdě? Těším se na další knižní přírůstky, které si pro nás tahle autorská dvojice připraví a jsem mooooc zvědavá, kam se vypravíme příště. Možná na nějaký bájný hrad? Nebo se zúčastníme nějaké děsivě napínavé bitvy? No necháme se překvapit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama