Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Dekameron - blížíme se ke konci

12. ledna 2015 v 11:20
Zdar zlata moje knihomolský,
mám tu pro vás první pořádný článek do rubriky ,,Naše věc". Dneska sice bez fotek, ale pro příště už si nějaký připravim. Teď se prostě budete muset spokojit s obyčejnejma doprovodnejma obrázkama. :) Stále ještě čteme Dekameron neb ne vždycky máme čas si společně číst, nebo máme chuť číst - v těchto případech si občas dáváme čtecí úkoly, kam až se do určitýho data dostaneme, ale i tak sme stále ještě ve fázi čtení, i když se už zdárně blížíme ke konci.

V tuto chvíli nejsem ani schopná vám přesně říct, na které stránce se nacházíme, protože tenhle článek nepíšu doma a knížku nemám u sebe, ale s určitostí témeř přesnou vám můžu říct, že se blížíme k devátemu dni z deseti. :) Takže o Dekameronu ještě uslyšíte, neb bych ráda připravila ještě jeden článek předtím, než pro vás napíšu recenzi, která bude celé čtení zakončovat. V ní byste se, doufejme, měli i dozvědět, s jakou knížkou budeme v našem společném čtení pokračovat. A teď už k tomu, jak se mi Dekameron líbí a myslim si, že můžu mluvit i za kluky, se kterejma tohle společný čtení podnikám. :)

Znáte takovej ten super pocit, když si večer zalezete do pelechu, na noční stolek položíte hrneček z kouřícím čajíkem nebo horkym mlíkem, k tomu nějakou mlsotu a otevřete dobrou knihu? Jestli ne, tak nejste pravej milovník knih. :D Ne, to si dělám trochu prdel, ale uznejte, že tohle je fakt idyla.

A víte, co je ještě lepší? Když se u tý stejný knížky, v ten samej čas sejdou tři kamarádi, nasaděj sluchátka, zapojej je do svých telefounků a jdou si společně předčítat. Pěkně odstavec po odstavci se společně dopracovávají dál a dál v právě rozečteném příběhu, společně se u toho smějou, - případně tleměj jako telata - komentujou a hlásej o sto šest. :) Tak přesně tohle všechno prožíváme při našem společném přečítání. :) Osobně tuto činnost velice doporučuju, protože na zahnání depresí a chmur není lepšího léku. :) Jak už ste se v úvodu dozvěděli stále je na programu Dekameron a už teď máme seznam dalších několika knížek, které tenhle rok hodláme přečíst. Teď se ale trochu pověnujeme právě čtené knize - o těch dalších až když budou aktuální. :)

O čem Dekameron je to jistě všichni víte a kdo to neví, doví se to v recenzi a částečně i v tuhle chvíli.


Jak už tomu u povídkových knížek je, ne všem se líbí všechno. A tak je tomu i s Dekameronem. Některé příběhy sou super a dost sme se u nich pobavili a - co si budem nalhávat - dost často na účet některé z postav, případně jejich ,,hláškám" nebo situacím, do kterých se dostaly. Konkrétní příklad vám asi úplně nedám, hlavně proto, že to všechno vždycky tak nějak vyplynulo z kontextu a z našich nálad, které byly často rozmařilé a naladěné tak nějak na stejnou vlnu. :) Těhle zábavných a zajímavých příběhů bylo myslim si víc, než těch, které sme posoudili jako hloupé, trapné a o ničem, protože zkrátka a dobře neměly náboj, šťávu a chybělo jim jisté kouzlo, které dělá dobrý příběh ještě lepším. Takovýhle příběhů nebylo moc, ale i tak se jich pár našlo a mám dojem, že jeden celý den - fakt už si nepamatuju kterej to byl, ale Kubík určitě bude vědět, protože má na to hlavu - nás nebavil vůbec. :)

Pořád ale platí jedno...ať už nás ten příběh baví, nebo ne, sme rádi, že se máme a že si takhle pěkně můžem zpříjemnit náš - už tak krásný - knihomolský život. :D Alespoň já si to myslim. Jestli to tak maji i kluci to nevim, ale jako každej i oni se tu můžou naprosto svobodně o čemkoli vyjádřit, což doufám i udělaji. :) Takže komentáře dolů lidi!!! :D

Tímto výkřikem bych dnešní článek zakončila a navíc vás pozvala na zítřek sem na blog, protože se tu opět objeví další recenze. :) Na co? No zkuste hádat. :) Mějte se krásně a nemračte se na svět - on se na vás taky nemračí. Mračte se na lidi, co se mračej na vás. :) Pac a pusu :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama