Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Stiegh Larsson - Miléniu 3. - Dívka, která kopla do vosího hnízda

15. ledna 2015 v 12:50 |  Recenzní knihy

Autor: Stiegh Larsson

Vydalo: Host

Poskytlo: Host

Ahoj zlata moje. Jistě si moc dobře pamatujete na mojí nejoblíbenější knižní hrdinku Lisbeth Salanderovou. Jestli jo a jestli se vám líbila stejně jako mě, tak se poďte společně se mnou podívat na to, co se s ní dělo v posledním díle toho tolik známého Milénia. Rovnou upozorňuju ty, co se ke čtení třetího dílu ještě nedostali, aby pokračovali jen na vlastní nebezpečí, protože se dozvíte i něco z toho, co se stalo v předchozích dvou dílech. :) Tak a teď už můžeme směle pokračovat. :)

No a dneska se podíváme na knížku, kterou už sice mám pěkných pár let - no vážně let - přečtenou, ale za prví sem měla děsnou chuť na re-reading a za druhý bych vám o ní prostě a jednoduše chtěla napsat. Jedná se tedy o třetí díl z naprosto úchvatný série Milénium od Stiega Larssona. Takže kdo to čet už teď moc dobře ví, že bude řeč o knížce Dívka, která kopla do vosího hnízda. :D A tahle knížka je jasnym důkazem toho, že s vosama by si člověk neměl zahrávat pokud kolem sebe nemá opravdové přátele, kteřímu pomohu a pokud nemá ,,koule" na to dát do kupy pořádnej pomstychtivej arzenál. :)

Jak už všichni moc dobře víme, Mikael a Lisbeth se tak nějak dali dohromady, i když jim je oběma jasné, že to nebude napořád, protože - a co si budeme namlouvat - s Lisbeth je život prostě moc komplikovaný a ani ona sama se nechce nijak vázat. V předchozím díle sme se navíc setkali i s Lisbethniným otcem a dokonce i s jejím bratrem a vážně nejde o žádné dojemné rodinné shledání, kdy by si všichni padli se slzami v očích do náručí.

V návaznosti na události z předchozího dílu touží Lisbeth po jediném. Po pořádné a kruté pomstě těm, kteří se jí pokusili zabít a konečně žít tak nějak drobátko v klidu. Nebude to však tak jednoduché, jak by si přála. Po tom, co jí kulka prošla do lebky leží v nemocnici a není na tom vůbec dobře. Má však kolem sebe dost lidí na to, aby svoji pomstu uskutečnila i přes to, že je upoutána na lůžko a je soudně stíhána. I v těchto těžkých časech jí je nablízku Mikael, který do věcí vidí víc, než kdokoli jiný a i přes to, že jim osud zrovna nehraje do karet je Mikael odhodlaný Lisbeth zachránit a dostat ji zpět na svobodu.

Poslední díl Milénia je stejně napínavý, jako díly předchozí a musim říct že sem se při čtení od knížky nemohla odtrhnout. Je to věc, která se vám zaryje pod kůži a zůstane tak stejně jako právě zhotovené tetování. :) Takže tohle si prostě musíte přečíst lidi. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama