Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Christina - filmová verze

4. února 2015 v 12:25 |  Stephen King
Už ste se někdy setkali s věcí, která by vás bůh ví proč nehorázně přitahovala a prostě ste věděli, že bez ní nemůžete bejt? Taková ta opravdu NEZBYTNÁ VĚC? No jestli jo tak to budete určitě rozumět mladýmu Arniemu, kterýmu naprosto a totálně učarovala ne moc krásná - spíš docela roztlučená a zrezlá Christina - červenobílá kráska na čtyřech kolech. Jakmile jí poprvé spatřil, věděl, že bez ní prostě nemůže bejt. Takže jí koupil - a to za dost přemrštěnou cenu. Ve chvíli, kdy podepisoval kupní šek, však vůbec netušil, že si nekupuje auto, ale překrásnou, děsivě ďábelskou a nehorázně žárlivou holku, kterou Christina skutečně byla.

Určitě si všichni pamatujete na mojí recenzi na knížku, která je právě o Arniem a Christině. No a dneska bych se s váma ráda koukla na film, který je podle téhle suprovosti - joooo je to King, takže není pochyb o tom, že ta kniha je naprosto perfektní - natočenej. Ne že bysme se na něj šli koukat doopravdy, ale jelikož sem ho nedávno viděla, ráda bych se s váma podělila o svoje dojmy. Však už je takovou milou tradicí, že se s váma dělim prakticky o všechno - o postel teda ne, to už by byl velkej extrém, ale o to, co se u mě děje se podělim ráda. Ale už zase začínám plácat, takže se rači vrátim ke Christině, co vy na to?

V první řadě jen lehká rekapitulace toho, o čem tenhle příběh vlastně je. Jak už byla řečeno mladík Arnie, který je ve škole šikanovanej a krásy taky zrovna moc nepobral si od jednoho podezřelýho chlápka koupí auto po jeho bratrovi. V tu chvíli netuší, jakou ďábelskou věc vlastně kupuje ani to, že se Christina může stát jeho zkázou. Netuší ani to, že v ní za docela podivných okolností zemřela dcera i žena bývalého majitele a že v ní on sám spáchal sebevraždu. Christina totiž není jen tak nějaké auto. Je neuvěřitelně zlá až do morku svojí plechový duše a omotává si chudáka Arnieho čím dál víc kolem prstu a s každým ujetým kilometrem se víc a víc zmocňuje jeho duše.


Už z mojí recenze na knížku ste se mohli přesvědčit o tom, jak moc se mi líbila a jak moc mne Christina dostala do kolen. No a film? Film byl snad stejně tak dobrej jako knížka. Má hned několik plus. Za prvé fakt se drží knižní předlohy, což se ne vždycky filmařům poštěstí a ne vždycky se může film rovnat knize. Za druhý má fakt naprosto úžasný speciální efekty - hlavně co se Christiny týče a díky tomu máte naprosto úžasný pocit skutečnosti. A to je věc, kterou je na tomhle filmu fakt třeba ocenit, protože kdyby efekty nebyly takhle parádní, stál by ten film za prd a rozhodně by si nevysloužil takové hodnocení, jaké mu tímto uděluji.

Samozřejmě na tom mají svoji zásluhu i herci, bez kterých by to nešlo. Roli Arnie ztvárnil, pro mne zcela neznámí, Keith Gordon, jeho nejlepšího kamaráda Dennise si zahrál John Stockwell a pana Darnella, který Arneimu pronajímá jedno ze svých stání ve své autodílně si mohl zahrát Robert Prosky. Jo je fakt, že žádné z těch men mi naprosto nic neřiká, ale o tom to není. Zahráli to fantasticky a naprosto důvěryhodně a to je hlavní. A hudba celkovou atmosféru jen umocňuje a dodává mu ten pravý šmrnc. Takže film nemůžu jinak než doporučit. To prostě musíte vidět. Věřte mi. Já osobně se na něj určitě brzo kouknu znova, protože to naprosto žeru. A popravdě? Christina je boží kára!!!! :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama