Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Miroslav Žamboch - Líheň 2. část Královna smrti

3. února 2015 v 11:41 |  Audioknihy
Líheň II. Královna smrti Obálka knihy

Autor: Miroslav Žamboch

Vydalo: Vydavatelství Walker a Volf

Poskytlo: Vydavatelství Walker a Volf

Zdarééééc mládeži. :D Pamatujete na Líheň? Jak sem se rozčilovala, že vyšla jen první půlka a na druhou si musíme děsivě dlouhou dobu počkat? Jestli ne, tak se mrkněte na recenzi na první část téhle bohovosti a určitě vám svitne. :D Než se tu rozněžnim, jak moc úchvatná tahle audiokniha je, musim se přiznat k tomu jak moc velký pako sem.

Popravdě? Líheň dvojku a i jednu menší novelku Palubní střelec, kterou mi jak poslední kluci z vydavatelství poslali, mám poslechnutou už děsně dlouho, ale jaksi sem opomněla se o nich zmínit taky vám. Vostuda jak Brno co? Takže kluci promiňte mi to velice, ale já jak nemám něco na vočích tak si na to jen tak nevzpomenu. :( Ale svoji chybu sem si naštěstí uvědomila a tak jí hnedle napravuji. Na recenzi na Palubního střelce se můžete těšit co nejdříve. :) A teď už k Líhni. :)

V Praze, jak už všichni moc dobře víme, se to jen hemží upíry, mafiány, tajnými službami a kdovíjakými ještě mocnostmi. Tomu všemu pevnou a ráznou rukou šéfuje Marika - hrdinka našeho příběhu. V první části - ze které jsem byla poměrně rozpačitá, protože narátorka Lucka nedala knížce šťávu a pořádný grády, jaký by si určitě zasloužila - jsme se setkali s již zmiňovanou Marikou, která dost slušně klamala tělem a jen tak někdo jí neprokouknul (joooo byla to velká sympaťačka, kterou sem si fakt moc oblíbila). Ta samozřejmě z příběhu nezmizí - bez ní by to už nebylo ono. Spíš naopak - pěkně si s váma opět pohraje a pořádně vám zahraje na nervy. :)

Opět nás tak čeká pořádná dávka napětí, akce a zabijáckých scén, protože Marika stále musí čelit prakticky nekonečné záplavě nejrůznějších bestií, které nejen jí docela slušně strpčujou život. Ale je to válečnice a bojovnice každým coulem, takže jí jen tak nějaká pololidská polomrtvá příšerka nezastraší. :) Tu holku si prostě zamilujete. Je fakt, že v tom boji opět není sama - co by to bylo za bojovnici, kdyby za sebou neměla alespoň malou armádu spolubojovníků a přívrženců, že jo? Bez nich by se prostě mnohdy neobešlo. A díky bohu za ně, protože kdyby na to ta holka měla bejt sama, tak to určitě nedopadne dobře. Ne že bych jí chtěla podceňovat, ale přeci jen... ve dvou se to lépe táhne. :) A čím víc nás je, tím jedině líp, ne? Takže jestli na to máte kuráž, tak do toho poďte s náma. Nebudete litovat.

Co je na druhym díle téhle knížky fakt úžasný je to, že vás na samym začátku nečeká žádná rekapitulace toho, co se stalo v první části. Takže fakt neočekávejte žádný pozvolný návrat do děje, kdy si lehce připomenete, co se stalo a jaký postavy tam na vás číhaj. Ne!!! Vy se naprosto katapultovaný do děje a musíte se s tim prostě nějak vypořádat. :) Osobně tedy doporučuju dát si ještě jednou první část a pěkně pozvolna na ní navázat částí druhou. :)

A je tu ještě jedna úžasnost. Tentokrát se o načtení nepostarala jenom Lucka, ale pěkně se o svoje narátorství podělila s Radimem Jírou. Popravdě - tohle uskupení se mi líbí mnohem víc, než kdyby se o načtení postarala zase jenom Lucka. Má to grády, šmrnc a konečně je tam slyšet pořádnej adrenalin, kterej první části dost chyběl. Takže v tomto směru jde rozhodně o velký zlepšení - a za to je jednoznačně velkej palec nahoru. :D A právě proto, si druhá část Líhně, vysloužila mnohem lepší hodnocení. A když si obě části pustíte, uvidíte, jak moc velkej rozdíl tam je. A dáte mi za pravdu. Kluci z vydavatelství Walker a Volf spolu se svými narátory a za vydatné pomoci naší milované Klárky rozhodně opět nezklamali a odvedli opravdu bohovskou práci. :) Takže jen tak dál pánové!!!! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama