Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Candace Bushnelová - Deníky Carrie B. 2.

6. března 2015 v 10:38 |  Moje knížky
Zdareček lidi. Pamatujete si ještě na to, jak sem vám psala o deníkách Carrie B? Jestli jo, tak vás potěšim pokračovánim, protože se právě teď mrkneme na druhej díl těchto zápisků. Pokud ne, tak si je připomeňte tu a pak se vrhněte dál. :) Už teď vám ale můžu říct, že obě knížky fakt stojej za pozornost, protože je to lehký, zábavný, vtipný a poměrně čtivý čtení, který vám nehorázně moc zpříjemní večery. Mě konkrétně noci, protože sem obě knížky četla v době, kdy sem trpěla docela slušnou nespavostí a neměla sem v jednu ráno náladu číst něco složitějšího nebo dějově náročnějšího. :) Myslim si, že tohle docela oceněj i studenti, který maji před zkouškama a potřebujou se u něčeho odreagovat. :) No a teď už k tomu, co se o Carrie Bradshawové dozvíme v druhé části jejích deníků.

A ještě před tím malinká rekapitulace dílu prvního. :) Jak si jistě vzpomínáte, mluvila sem o tom, že mladičká teprve sedmnáctiletá Carrie Bradshawová, kterou určitě mnoho z vás - asi hlavně holek - zná z proslulého seroše Sex ve městě. V prvím díle deníků se o Carrie dozvídáme něco málo z jejího rodinnýho života ale především se díváme na ní, jako na čerstvou maturantku, která se navíc musí potýkat s běžnejma trablema sedmnástiletý holky, která musí vyrůstat bez mámy. Sledujeme Carriiny první lásky, první opravdové zklamání, první zradu, které se jí nedostane od nikoho menšího než od její nejlepší přítelkyně...no je toho hafec. Do toho se chce stát slavnou spisovatelkou a chystá se na léto do New Yorku na letní spisovatelský kurz. Zadaří se jí ve velkoměstě nebo zůstane tou naivní holkou z maloměsta?

No a co myslíte? Prosadí se Carrie v New Yorku? No, jak se to vezme. Samozřejmě, že to má svoje úskalí, ale s přáteli de vždycky všechno líp. Ve druhé části deníků se tedy společně s naší hrdinkou ocitáme v New Yorku - ve městě, od kterého si Carrie slibuje všechno. Hýřivý život, spisovatelskou slávu a kariéru, lásku a život na docela vysoký noze, který by tu žila obklopená lidmi z vyšší intelektuální společnosti. Ale že i cesta za snem je pěkně trnitá a člověk nic nedostane zadarmo, to Carrie zjistí dřív než by si sama přála.

Ale jak už sem řekla, s přáteli de všechno líp. Na téhle knížce je asi nejdůležitější Carriino setkání s sexuální bohyní Samanthou, pošahanou feministkou Mirandou a v neposlední řadě i s naivní a něžnou Scharlotou, která je ve Městě nová a tudíž plná ideálů. :) Samozřejmě, že se tusetkáme i s jinými lidmy, ale ty zase nejsou tak důležití. :) Důležitý sou naše holky, protože právě ony čtyři tvoří kompletí parádní a svěží partu, která tvoří základ následujícího Sexu ve městě - tuhle knížku už mám taky přichystanou ke čtení. :)

No a to by bylo pro tentokrát všechno. Vy se mějte krásně a po Deníkách se určitě mrkněte ve vaší knihovně a pučte si je. Je to fakt pěkný čtení, i když vám to nedá nějakej vyloženě peckovej čtenářskej zážitek. :) Ale jako odpočinková četba je tohle naprosto ideální. No a pokud už ste tohle četli, tak mi určitě napište jak se vám to líbilo. Já si všechny komenty ráda přečtu. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama