Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Dívka, která kopla do vosího hnízda

16. března 2015 v 14:52 |  Filmy podle předlohy
Ahoj zlata moje. Jistě si moc dobře pamatujete na mojí nejoblíbenější knižní hrdinku Lisbeth Salanderovou. Jestli jo a jestli se vám líbila stejně jako mě, tak se poďte společně se mnou podívat na to, co se s ní dělo v posledním díle toho tolik známého Milénia, tentokrát v jeho filmové podobě - tenhle článek už navíc odkládám děsně dlouho, takže už je možná konečně načase ho sepsat a zveřejnit, co vy na to? :)

Jak už všichni moc dobře víme, Mikael a Lisbeth se tak nějak dali dohromady, i když jim je oběma jasné, že to nebude napořád, protože - a co si budeme namlouvat - s Lisbeth je život prostě moc komplikovaný a ani ona sama se nechce nijak vázat. V předchozím díle sme se navíc setkali i s Lisbethniným otcem a dokonce i s jejím bratrem a vážně nejde o žádné dojemné rodinné shledání, kdy by si všichni padli se slzami v očích do náručí.

V návaznosti na události z předchozího dílu touží Lisbeth po jediném. Po pořádné a kruté pomstě těm, kteří se jí pokusili zabít a konečně žít tak nějak drobátko v klidu. Nebude to však tak jednoduché, jak by si přála. Po tom, co jí kulka prošla do lebky leží v nemocnici a není na tom vůbec dobře. Má však kolem sebe dost lidí na to, aby svoji pomstu uskutečnila i přes to, že je upoutána na lůžko a je soudně stíhána. I v těchto těžkých časech jí je nablízku Mikael, který do věcí vidí víc, než kdokoli jiný a i přes to, že jim osud zrovna nehraje do karet je Mikael odhodlaný Lisbeth zachránit a dostat ji zpět na svobodu.


Musim se přiznat, že filmy podle téhle série fakt totálně žeru. Hrozně moc se mi líbí provedení postav, prostředí a celkové uchopení děje a pokud si zamilujete knížku, film si zamilujete zaručeně taky. :D Velký plus je, že se filmaři docela slušně držej filmový předlohy, což je sice předpoklad, ale né vždycky se to podaří a často je film oproti knížce vyloženě sračkoidní.

To se vám ale u Milénia stát nemůže. :D Je to prostě totální dokonalost a abych pravdu řekla, děsně moc si ty filmy užívám a viděla sem je všechny už asi pětkrát. A i když vim, jak to bude dál a jak to celý dopadne, tak sm pokaždé napjatá jak struna a čekám, co se stane dál a vyloženě sem v takovym tom filmovym raušy, ze kterého se člověk dostává jen těžko.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama