Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Muž s velkým M

12. března 2015 v 14:07 |  Kosmikovník
Na světě je jeden zvláštní druh mužů. Jsou odhodlaní udělat cokoli, ohnivý, vznětlivý neuvěřitelně vášnivý, se smyslem pro spravedlnost tak velkým, že přes jeho životní zásady nejede vlak a jejich duše musí za každou cenu zůstat stejně svobodná a volná jako je volný a svobodný jakýkoli pták, kterého neomezuje nic - žádný prostor, dálka ani nástrahy, které na něj v jeho překrásném a podmanivém letu čekají. Jejich duše je neuvěřitelně ryzí a čistá a pokud mu někdo ublíží, tak si jeho důvěru získá zpátky horko těžko.
Nikdy vám o sobě neprozradí všechno. A můžete se snažit jak chcete. Jeho největší tajemství, strachy, obavy a bolesti, kterých se mu za jeho život dostalo a se kterými se musel porvat si vezme sebou do hrobu. Neprozradí ávm za žádných okolností. Ne proto, že si by se za ně styděl nebo proto, že by se bál aby vás neodradil nebo aby vám nějak neublížil. Ani proto, že by je v sobě v minulosti uzamkl a nechtěl se k nim vracet, protože by na na ně nejrači zapoměl. Ale takovýhle typ mužů - těch o kterým vám vyprávím - si prostě jisté věci nechává rádo pro sebe. Sama sem zatím nezjistila jaký k tomu mají důvod a říkám si, že po něčem je možná lepší nepátrat. :)
Každopádně...takového muže si kolem prstu neomotáte. K oltáři ho nedostrkáte a nikdy nebude tak úplně váš. Můžete se ale vedle něj naučit žít. Tolerovat mu jeho občasné přehmaty, přešlapy a průšvyhy, kterých se občas dopustí, ale kterých hned nato lituje. Za to se od něj dočkáte nepřeberného množství náklonosti, lásky - která v jeho případě sice nepříde hned, ale když se konečně objeví a jeho srdce pozná, že vy ste ta,k terá ho učiní šťastným, je jeho vyznání o to krásnější - vášně a podpory, kterou budete u někoho jiného jen těžko nacházet. A za to vám to přece stojí, co dámy? Mě teda rozhodně, i když je to někdy boj. Ale s každou další vyhranou bitvou se člověk víc přiblíží svému cíli. Svému snu. Svému vysněnému princi, o kterého ste musela tolik bojovat.
Takových mužů už dneska po světě chodí jen málo a na ulici o něj jen tak nezakoptene, ale když vám náhodou někdo takovýhle zkříží cestu a prokáže vám tu čest, že si vás pomaloučku polehoučku pustí do svého života, tak ho jen tak neopouštějte. Protože tenhle chlap vás učiní doopravdy šťastnou. Sama jednoho takového mám a ač je to někdy opravdu boj, - a zvlášť na začátku to bylo hodně náročný - tak sem ani na okamžik nezalitovala toho, že s ním zůstávám. Je sice třeba obvčas zatnout zuby a vzepřít se, ale věřte mi, že pocitu, který zažijete v okamžiku, kdysi vám doopravdy pustí do života, zahledí se vám do očí a řekne jak moc vás má rád, se nic nevyrovná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama