Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Josef Klíma - Advokát a jeho pán

15. března 2015 v 11:35 |  Audioknihy
Advokát a jeho pán Obálka knihy

Autor: Josef Klíma

Vydalo: Vydavatelství Walker a Volf

Poskytlo: Vydavatelství Walker a Volf

)


Zdaréééc národe!!! Dosti už bylo truchlení za našeho drahého Terryho Pratchetta. Je čas jít dál a věnovat se těm, co tu s námi ještě jsou a chrlí na nás neuvěřitelné množství čtecího a poslechového materiálu - a těší tak naše literární dušičky. :) A protože už jsme tu dlouho neměli žádnou recku na audioknížku, tak tu pro vás jednu mám. A POZOR! Tento týden bude rozhodně ještě minimálně jedna. :) Neb musíme plnit plán a je třeba se opět věnovat pánům z báječného vydavatelství audioknih Walker&Volf. :) Takže jdeme na to, ať se zase nerozkecám a neplácám blbosti místo toho, abych šla rovnou k věci. :)
Takže...
Máte rádi mafiány? Co takhle Kmotr nebo náš český Kmotr Mrázek? Líbí? Nelíbí? No, jestli máte tyhle padouchy rádi stejně jako já a vyloženě si v takovýhle literatuře libujete, tak to se vám bude Advokát a jeho pán rozhodně zamlouvat. No, a jestli nefandíte mafiánům, ale spíš té hodné straně - tedy advokátům, právníkům, soudcům a podobné sebrance - tak si taky příjdete na svý. Advokát a jeho pán je totiž báječnou záležitostí o obojím.
Co se asi tak může stát, když se jeden z nejmocnějších a nejvlivnějších mafiánů nehorázným způsobem pohádá s docela slavným advokátem? Bystrým mozkům dojde, že z toho nemůže bejt nic příjemnýho. A mají pochopitelně pravdu. Je z toho válka jako prase a o nějakém míru a vyjednávání nemůže být v tomto ohledu ani řeč. Do toho by se totiž v našem případě pustil jen naprostej cvok, kterej si neváží vlastního života. Josef Klíma postavil proti sobě s lehkostí a drzostí na jednu stranu drsnou a krutou mafiánskou moc a na stranu druhou chladné uvažování a intelekt vzdělanýho právníka.
Co z toho je ale horší? A která strana nakonec vyhraje? Nebo to bude remíza? Tak to ze mě nedostanete vážení přátelé ani za mrtvolu v pytli. V tomto směru si budu hrát trochu na partyzána jo? A nemějte mi to za zlé. Ale uznejte, když vám to teď prozradím, tak už si to nepřečtete. Nebo ještě lépe neposlechnete, protože teď se nebudu bavit až zas tak o knížce, jako spíš o její audio verzi, kterou nemá na svědomí nikdo jinej než osazenstvo Vydavatelství Walker&Volf. :)
Takže teď k tomu, jak je tahle audiovka zmáknutá. Jako doufám, že nečekáte nic jiného než pochvalu, protože jinak to v případě tohohle vydavatelství nejde. Je fakt, že jednou se setkali s mou malou kritikou, ale i to se zvládlo více než dobře a teď už nemůžu jinak než chválit. :) Je to prostě pecka!!! Myslím si, že velký plus je, že si tuhle knížku namluvil sám její autor, takže do toho mohl dát všechno, co pociťoval, když Advokáta a jeho pána psal. Důraz tam, kde to bylo třeba, milejší tón tam, kde se to opravdu hodilo a vypravěčský um, jaký by tomu asi jiný narátor nemusel tak dobře dát. Takže za tohle mají u mě všichni jedno velký plus. Josef Klíma se navíc moc dobře poslouchá, což nemusí být u každého dobrého spisovatele pravidlem. :)
Ač je detektivka poměrně kraťoučká, rozhodně nikoho neurazí a i tak přinese svému čtenáři/posluchači příběh, u kterého vám budou praskat napínající se nervy. Je to naprosto fantastický čtenářský/posluchačský zážitek, který si rozhodně každý vychutná a náležitě ho ocení. Stejně jako já, svých hodnocením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama