Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Valdézovi koně

30. března 2015 v 10:48 |  Filmy podle předlohy
Čus lidi. Hele jako dneska sem fakt servaná a to mám dovolenou. Bolí mě kde co včetně šlach na prstech na ruce, takže se mi moc dobře nepíše a uržet knížku taky není zrovna dvakrát snadný, ale ono se to nějak vsákne. Každopádně bych vás nerada nerada zanedbala, takže pro vás mám dlouho plánovaný filmový článek na film, kterej sem viděla sice vloni, ale to nic nemění na tom, že se o ty zážitky s váma prostě musim podělit. A možná vám odkryji něco se své druhé tváře, kterou ne každý zná, takže někoho, možná i překvapim. Co mě mrzí, je fakt, že ten film je podle stejnojmenné knihy, kterou bych si moc ráda přečetla, leč u nás jí jaksi nikdo nevydal…což je trochu na posrání, ale s tim asi nic neudělám - na to sem moc malá slečna.

Musim se vám k něčemu přiznat. Všichni, nebo aspoň ti, co mě znají víc než jen jako autorku a článků a drobátko víc pronikli do mýho života, mě znaj jako milovnici rockový hudby, hororů a tak. Jooo mám ale i druhou tvář. Jako asi každej… Já si totiž ještě navíc děsně libuju v country muzice a ve starejch westernech. :D Řekli byste to do mě? No je to tak přátelé. A právě o jednom takovym westernu bych vám dneska ráda napsala.

Jak už bylo řečeno je natočet podle stejnojmenný knížky, která u nás ovšem nevyšla. Podle názvu článku už taky víte, že se jedná o film Vandézovi koně a musim se přiznat, že to byl naprosto boží filmovej zážitek. Dívala sem se tenkrát s babičkou a celou dobu sem byla jako na trní aby to pro hlavního hrdinu dopadlo dobře. Jooo a měli byste vědět ještě něco - já většinou fandim těm zápornejm nebo taklovejm těm divnejm pavoukům. Což byl u filmu Tenkrát na západě trochu problém, protože fandit Harmonikovi i Frankovi zároveň bylo trochu na schýzu. U Valdézových koní sem ale měla jasný cíl. A to hlavního hrdinu, kterého nehrál nikdo menší než můj totální oblíbenec Charles Bronson alias slavný Harmonika. No a o co ve filmu jde: O tohle:


Hlavním hrdinou je překvapivě koňák Chino Valdéz, kterej si dělá dobře a poctivě svojí práci. V jeho ohradách je pár opravdu krásných kusů a mezi nimi i pár fantastických mustangů. Jednoho dne k němu na ranč zavítá mladičký Jimmie Wagner , který jezdí po kraji a hledá práci. Chino ho sice nevítá s otevřenou náručí, ale něco v chlapcově odhodlání a v jeho očích ho drobátko obměkčí a chlapce si u sebe ponechá jako pomocníka. Muž i chlapc si k sobě brzo najdou cestu a společně jim to docela klape. Chino má ale svých vlastních starostí dost. Místním chlapům a ani lidem z města se jeho práce ani jeho osoba příliž nezamlouvají a dávají mu to docela drsně najevo. Klidně můžeme mluvit o násilný šikaně, což našeho hrdinu docela silně trápí, ale je na ně moc malým pánem. Ono proti vyšším sílám se samotný člověk brání jen těžko.

A nebyl by to žádnej pořádnej western, kdyby se tu znenadání neobjevila krásná slečna, která China doslova uhrane. Průšvih je, že je to sestra - i když nevlastní - býčka Morrella, hlavního kápa bandy, která Vandézovi ztrpčuje život. Ona je ovšem tím spínačem, kvůli kterému náš nemluvný Chino sebere všechnu sílu, kuráž, odvahu a čest, kterou má a postaví se tváří v tvář Morellově bandě.

Musim se přiznat, že tenhle film se mi opravdu děsně moc líbil a nehorázně moc sem si ho užila. Ještě v noci se mi zdálo o ušlechtilé duši China Valdéze a v nosem sem cítila vůni koní, které měl tak rád. A přesně takovýhle pocity mám na westernech tak moc ráda. Vždycky mě dokážu dohnat k slzám, dojmout a probudit ve mně tu druhou slečnu, která spí někde v mojí dušičce a jen čeká na další okamžik, kdy bude moct vsednout do sedla a pozvednout pušku s hlavním hrdinou. Možná vám to může připadat hloupý, ale já to tak prostě mám. Za mě rozhodně palec nahoru pro China Valdéze a jeho koně. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama