Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Mrtvá zóna

23. května 2015 v 10:19 |  Stephen King
Zdar lidi. No dlouho sem zase nic nenapsala, navíc sem chromajlz páč sem debil co neumí chodit a natáhne se na prvním mokru, do kterýho šlápne, takže na nějaký tvoření nebyla moc nálada páč mám nataženej vaz v koleni a bolí to jak čert, ale už míň než předtim. No a proto sem tu zpátky abych vám teda zase něco pěkného sdělila. :D Dlouho sem se rozmýšlela a pak mi došlo, že sem debil, protože už děsivě dlouho dlužim další článek o knížkách Stephena kInga, takže to napravím a jdu na to.

No a jelikož de o věc, která byla i zfilmovaná, podíváme se v brzku i na filmovku. Takže asi tak a dem na to. Jak už ste si jistě z názvu článku všimli jde o knížku Mrtvá zóna, kterou už mám pár měsíců přečtenou, ale nějak sem se pořád nemohla dokopat k tomu abych to sepsala. A musim přiznat jednu věc - spíš než klasická kingovka sem i tahle věc jevila jako klasická Bachmanovka. U Kinga totiž čekáte nějakou tu zrůdičku, lačnící po krvi. U Bachmana pak víte, že půjde spíš o psychologickou a jaksi lidštější formu hrůznosti. No a přesně taková je Mrtvá zóna.

Hlavním hrdinou je chlápek jménem John Smith - trochu klišé a nic vyloženě hrdinského, ale je to jméno jako každý jiný. Takový drobet tuctový. Jeho nositel ale už tak tuctovej není. Po docela vážný nehodě, kdy je děsně moc let (už si nějak nepamatuju kolik) v komatu se probudí a jeho život je totálně vzhůru nohama. Jeho přítelkyně se vdala a má děti, - mrcha na něj nepočkala a to sem jí měla celou knížku dost za zlí, tak nějak mi přišlo, že ho docela zradila, ale to už je čistě můj názor, se kterym se nemusíte ztotožnit - jeho matkla se drobátko zcvokla a by toho nebylo málo upadá jeho mysl občas do mrtvé zóny, kde pak vidí…možná budoucnost, možná děsivou a pravdivou současnost, možná tak od všeho trochu. A je jen na Johnovi jak se se svým darem/prokletím vyrovná a jak s tím naloží.

Musim říct, že Mrtvá zóna se mi četla vážně moc dobře a John byl fakt super hlavní hrdina. Takovej, kterýho si prostě zamilujete a budete mu fandit i když tak nějak tušíte, že neskončí úplně dobře. Ale to už bych prozradila něco co bych prozradit nechtěla. Každopádně…Mrtvá zóna je moc dobrý a napínavý čtení a proto ho doporučuju všem svým a hlavně Kingovým příznivcům. I těm, kdo si ke Kingovi úplně nedokázali najít cestu, protože tohle není, jak už sem řekla, klasická Kingovka a vážně tam nenajdete žádnou krvechtivou stvůru, co vás bude děsit po nocích. Takže se do ní rozhodně koukejte pustit a kdo už četl nechť mi kouká napsat, co si o týhle bodovosti myslí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama