Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Mrtvá zóna - filmová verze

28. května 2015 v 11:22 |  Stephen King
Přátelé, kamarádi. Výtám vás na palubě naší knižní lodi. Dneska se ale odebere z knihovny do kinosálu a podíváme se na filmovou verzi Mrtvé zóny - tedy na filmové zpracování další z mnoha knih od mého nejoblíbenějšího autora Stephena Kinga. Doufám, že se vám promítání bude líbit a že mi i nadále zůstanete věrni. Pokud byste se rozhodli plavbu s naší společností ukončit, zlobit se samozřejmě nebudu. Tato plavba je čistě dobrovolná. A teď se pohodlně usaďte a jdeme na to. :)

Nejprve mi však dovolte říci pár slov ke knížce na následně k ději jako takovému. V případě Mrtvé zóny jde spíše než o klasickou Kingovku o klasickou Bachmanovku - pro neznalce doplním, že King psal v jedném svém období pod pseudonymem Richard Bachman jehož knížky se výrazným způsobem lišily od knih Stephena Kinga. Byly mnohem tenčí, děj nebyl tak rozvleklý a hlavně, nesetkávali ste se zde s nejrůznějšími krvežíznivými příšerami ani příliš nadpřirozenými a fantaskními věcmi, jako je tomu u knih podepsaných přímo Stephenem Kingem. V Mrtvé zóně proto nic takovéhleho nečekejte, i když se jedná o knihu samotného Mistra hororů.

Hlavním hrdinou našeho příběhu je chlápek jménem John Smith - trochu klišé a nic vyloženě hrdinského, ale je to jméno jako každý jiný. Takový drobet tuctový. Jeho nositel ale už tak tuctovej není. Po docela vážný nehodě, kdy je děsně moc let (už si nějak nepamatuju kolik) v komatu se probudí a jeho život je totálně vzhůru nohama. Jeho přítelkyně se vdala a má děti, - mrcha na něj nepočkala a to sem jí měla celou knížku dost za zlí, tak nějak mi přišlo, že ho docela zradila, ale to už je čistě můj názor, se kterym se nemusíte ztotožnit - jeho matkla se drobátko zcvokla a by toho nebylo málo upadá jeho mysl občas do mrtvé zóny, kde pak vidí…možná budoucnost, možná děsivou a pravdivou současnost, možná tak od všeho trochu. A je jen na Johnovi jak se se svým darem/prokletím vyrovná a jak s tím naloží.


A teď k tomu jak se mi film líbil. Takže...když to srovnám s knížkou, která byla naprosto boží, perfektní a jedinečná, tak film za ní docela slušně zaostával a v jisté chvíli začala dost slušně kulhat. Nic proti filmařům, hercům ani scénáristům, ale tohle se jim fakt nepovedlo. Spousta věcí, které teď nemůžu prozradit abych neprozradila něco podstatného z děje, byla ve filmu úplně jinak než jak tomu bylo v knížce a hlavní zápletka byly pojatá taky trobátko jinak. Navíc, věci, který byly celkem podstatný úplně chyběly. Takže výsledné shrnutí? Pokud ste nečetli knížku, tak se vám film bude rozhodně líbit. POkud ste jí četli, líbit se vám to nebude. Aspoň mě se to moc nelíbilo. Ovšem oceňuju alespoň jakous takous snahu, výkony herců a tak, takže hodnocení neni úplně hrozný, ale asi si ten film jen tak znovu nepustim - pokud ještě vůbec někdy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dferesw dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 16:01 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

2 Scottbag Scottbag | E-mail | 5. května 2018 v 13:56 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama