Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Francis Scott Fitzgerald- Podivuhodný případ Benjamina Buttona

24. června 2015 v 6:18 |  Moje knížky
Ahoj lidi. Dneska sem vzhůru už od půl čvrtý, tak to bude opravu hodně dlouhej den. No alespoň stihnu víc věcí. :) A co mám v plánu? Už sem viděla film, - filové zpracování knížky, o které bych vám chtěla dneska napsat - teď dopíšu tenhle článek, pak si půjdu na celé krásné dopoledne číst a jakmile mi začnou vycházky tak jdu do knihvny pro třetí díl Písně ledu a ohně. A pak? Pak si budu, překvapivě, zase číst a ráda bych zapracovala na jedné povídce, kterou mám právě rozepsanou. A co máte dneksa v plánu vy? Co pěkného budete číst? Na co se budete koukat? Nebo máte v plánu něco úplně jinýho? No..pokud chcete, tak dejte vědět. :)

V tuto chvíli tedy ten článek a s ním i moje reakce na knížku, nebo spíš povídku, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, kterou už mám nějakou dobu přečtenou, ale nechtěla sem sepisovat recenzi dokud neuvidím i film. :D Předem upozorňuju, že ti, kdo mají rádi Francise Scotta Fitzgeralda si dneska moc nepočtou. Nebo alespoň nic pozitivního.

Tahle jeho krátká prácička byla mojí velkou snahou si k němu najít cestu. Ti, kdo tenhle blog čtou vědí, že Velký Gatsby se mi děsně moc nelíbil, ale říkala jsem si, že tomuhle autorovi zkusim dát ještě šanci. A ani tentokrát se mi jeho práce nelíbila. Nudila mne. A čtení Benjamina považju za děsnou ztrátu času. Popravdě? Byla to nejhorší hodina mýho čtenářskýho života. Když teda nepočítám čas ztrávený s Velkým Gatsbym. F. Scott Fitsgrald asi prostě není pro mne no...

Moc dobře chápu, že někomu se jeho tvorba může líbit a popravdě, na případ o muži, který se narodí jako stařeček a místo toho aby stárnul neustále mládne a stává se mužem ve středním věku, mladíkem, chlapcem a nakonec dítětem, sem se moc těšila, ale byla sem z něj děsně moc zklamaná. Postrádalo to jakýkoli děj, pořádnou zápletku, akci nebo cokoli dalšího, co byste od podobného příběhu očekávali. Bylo to prostě a jednoduše děsně chabí a suchý. Takový bez chutě a zápachu.

Moc už nevim, co k tomu víc napsat. Ono se těžko píše o něčem, co postrádá děj. No jedno vim určitě. Po tomhle autorovi už v životě nešáhnu. Neni to moje krevní skupina a třetí šanci už mu prostě nedám ať by to dílo mělo sebelepší hodnocení a doporučení. Na něco podobnýho prostě nemám. Nechci to odsuzovat, ale nemůže se mi prostě líbit všechno. Ti, kterým se dílo tohoto autora líbí mají prostě jinej vkus než já. Moc teda nechápu, co se vám na tom líbí, ale neberu vám to. Ale budu ráda, když mi třeba někdo napíšete, co je na F. Scottovi Fitzgeraldovi tak báječnýho. Fakt by mě to zajímalo. No asi tohle ukončim. Stejně nemám, co dál říct. Takže hodnocení a adios amigos.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama