Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Pytel kostí

29. června 2015 v 15:00 |  Stephen King
Ahoj mládeži. :) Doufám, že ste nový týden začali dobře a vykročili do něj pravou nohou - nevim jestli tohle rčení platí i pro leváky, ale na to asi nikdo nemyslel. :) No nic...dneska to bude speciální článek na přání - ne že bych ho neměla nachystanej, ale nějak sem to nestíhala a tak, takže sem byla mírně pokárána a teď tedy plní svůj slib. Takže Míšo, můj drahý příteli, tohle je pro tebe. Přesně jak sem slíbila. :D

Kdo je pozornej, tak ví, že se tentokrát bude jedna o recenzi na knížku Pytel kostí, tedy další z mnoha Kingovek, kterou sem přečetla. :) A ve středu se, taktéž na Míšovu žádost, budeme věnovat filmovému zpracování týhle boží duchařiny. :) Takže se pohodlně usaďte a deme na to. A bude to velká jízda, to vám už teď můžu slíbit.

Pytel kostí se mi v poličce, kterou mám vyhrazenou jen pro Mistra, válel už docela dlouho, ale nějak sem měla jiný knížky na čtení a tuhle sem si doopravdy šetřila, do doby až na ní budu mít tu pravou náladu. No a ta se jednoho krásného dne dostavila a já se do týhle knížky s chutí pustila. Nutno dodat, že je to jedna z několika Kingovek, kterou jsem zachránila z naší knihovny, neb jí kdysi dávno vyřazovali z fondu, protože byla poškozená a lítali z ní stránky. Jejím vyspravováním sem strávila celý jedno dopoledne, ale teď je fakt v dobrym stavu - teda ve stavu, kdy jí můžu číst, aniž bych se bála, že z ní ztratim stránky. :) To sem ale hodné děvče co? Ale teď už konečně k tý knížce, protože proto sme všichni tady ne?

Hlavním hrdinou je postarší a poměrně úspěšný spisovatel Michael Noonan, kterému za docela šeredných okolností zemře manželka - těhotná, jak se Michael později dozví. Tahle ztráta je pro něj fakt velká rána, se kterou se těžce vyrovnává. Jeho smutek zajde tak daleko, že není schopen psát. Jediný tětí je, že má v šuplíku pár nepublikovaných knih, které mu alespoň na čas umožní být v klidu a nějak se se vším vyrovnat. Ale ani takto není vůbec jednoduchý, ale to ví každej z nás, kdo ztratil někoho blízkýho.

Z mnoha důvodů se proto po čase náš hrdina, který je mimochodem nehorázně sympatickej, rozhodne přesunout se do jejich chaty u jezera Dark Skore. A v tu chvíli to všechno začíná. Nejdřív mu zkříží cestu krásná mlaďounká Mettie se svou malou dcerkou, následkem čehož jde po Michaelovi její tchán, který ji nemá vůbec v lásce a ztrpčuje jí život, jak jen může. A aby toho nebylo málo a aby Stephen King dostál svému jménu, objeví se v jeho domě i něco, co rozhodně není z tohoto světa. A že je to víc než nebezpečné, to je nad slunce jasné. Ale aby Michael nebyl ve svém trápení a v neklidných bezesných nocí sám, objevuje se n scéně i jeho žena. Nebo alespoň to málo, co z ní mohlo na tomhle světě nějakou dobu přetrvat.

Jak je vám už všem určitě jasný, děj se v jisté chvíli pěkně zamotá a nabere patřičných obrátek, které se roztáčejí stále rychlej a rychleji a pohrávají se s našimi hrdiny. Je to asi stejný pocit, jako když se ocitnete v odstředivce. Teď jde jen o tom, kdo z tohohle kolotoče vyvázne živý a kdo se vlivem otáčivé síly vymrští do vzduchu a navždy opustí náš příběh.

Musim říct, že Pytel kostí se mi nehorázně moc líbil a způsobil, že sem se pár nocí nevyspala. Buď proto, že sem musela číst pořád dál a dál, nebo proto, že sem byla tak rozčílená nebo lehce vystrašená (spíš to byl takový ten nepříjemný pocit, že vás někdo sleduje a že v místnosti nejste úplně sami), že se prostě nebyla schopná usnout. :) A tohle u mne dokáže vyvolat jenom King. A právě proto ho má tak strašně ráda.

Navíc e tahle bichlička nechutně čtivá, tajemná, napínavá a v jisté chvíli i dojemná - a to sem fakt uronila slzu, to se přiznám bez mučení. Byl to fakt totální duševní výplach. :) Ale i tak, nebo spíš právě proto, sem si čtení maximálně užila a fandila sem Michaelovi a Mettie až do úplnýho konce. Ale to jistě i mnozí, nebo snad většina, z vás taky, protože Michaela prostě nemůžete nemít rádi. Jeho si vážně zamilujete, to mi věřte.

Opět tedy nemůžu jinak než doporučit, protože tohle je vážně velkej čtecí skvost, kterej by žádnej milovník hororů a pořádný duchařiny neměl přehlídnout. To by byl totiž děsivej hřích, víte? Takže pokud ste Pytel kostí ještě nečetli, tak šup na to. Viď, Míšo? :) Protože mi víme svoje. :) Já vám tímto děkuji za vaši pozornost, zdravím všechny do Vansdorfu a budu se na vás všechny opět těšit ve středu, kdy mrkneme na Pytel kostí ve filmovém kabátku.
Joooo a ještě něco.

Ne že mi někdo sebere můj lapač prachu!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama