Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

14. července 2015 v 19:32 |  Filmy podle předlohy
Ahoj zlatíčka moje. Dneska pro vás mám ne moc šmakózní recku na film Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Knížku sem samozřejmě četla a jak už ste se určitě dozvěděli v recenzi ani z ní sem nebyla kdo ví jak odvařená. Fitzgerald prostě není autor pro mou osobu no. Na film sem se ale docela těšila, protože ho všichni celkem chválili a i hodnocení nebylo nejhorší. No a byla sem fakt celkem zklamaná.

Určitě ne každej tohle čet - i když spousta lidí asi viděla film - a tak je tu malá připomínka toho, o čem tohle dílko je. Zkrátka a dobře…celej příběh je o tom, že se jistým lidem narodí syn Benjamin. No a není to jen tak obyčejný dítě. Benjamin se totiž narodil jako stařeček a neustále mládne. S tím se samozřejmě mění i jeho povaha, zájmy, názory…prostě všechno jako u normálního dospívajícího člověka, jen obráceně. S tím se samozřejmě táhnou i jisté problémy, což je logický.

Jinak má Benjamin vcelku normální život. A ono se není co divit, když se mu každej přizpůsobuje jak jen to de. Každopádně tu máe klasickou love story s dívkou, kteoru nejdřív potká jako malou holčičku, kter brzo vyroste v mladé děvče a nakonec - po letech - jí opět potkává jako zralou ženu. Zamilují se, vezmou se, mají dítě a náš hrdina nadále mládne. Ona pochopitelně stárne, což vede k jedinému - náš páreček se začne jeden druhému odcizovat. A o tom to celé je. To je všechno…

Opět mě to nebavilo, i když to bylo o něco lepší než knížka. Popravdě…víc než příběh samotného Benjamina, mne bavila jistá příběhová vsuvka o slepém muži, který postavil hodiny jsoucí pozpátku. Důvod, proč to udělal, byla ztráta jeho syna ve válce a on chtěl tímto činem jakýmsi krásným a zvláštním způsobem přivést zpátky domů. Jo pochopila sem jistou metaforu mezi těma hodinama a našim hrdinou, ale to bylo tak všechno, co se mi na tom filmu opravdu líbilo.


No a to je pro tuto chvíli všechno, co vám chci říct. Klidně mi napište, jak ste na tom vy a Benjamin Button. Klidně mě seřvěte, zkritizujte, cokoli…já to snesu. :D No hodnocení nic moc, ale vzhledem k tomu jak sem hodnotila knížku a k tomu, že film se mi zdál o drobátko lepší je hodnocení mírnější. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama