Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Pytel kostí - filmová verze

1. července 2015 v 9:39 |  Stephen King
Přeji vám všem co nejúžasnější první červenec!!!! :D Doufám, že si ho naplno užíváte, stejně jako já. Dneska tu úplně krásně svítí sluníčko, takže si čtu venku a chytám drobet toho bronzu. :D Taky pracuju na fungl nový povídce do jedný soutěže, tak doufám, že moje snažení nevyjde naprázdno. :D Pevně doufám, že se vám všem včerejší vvideo líbilo a chtěla bych poděkovat ještě jednou těm, kteří si přáli abych se vrátila a kteří mi napsali opravdu boží reakce na můj včerejší knihobití unboxing. :D

No a dneska plním druhou plovinu svého slibu a to sice recenzi na filmové zpracování Pytle kostí - parádní a velice znepokojivé knížky od Stephena Kinga. :) V tuto chvíli tedy opět zdravím Míšu, který si tyto články přál a mírně mi vyčinil, že se s nimi tak flákám, když je tolik očekává. Svoje čtenáře a především dobré kamarády si totiž musím hlídat a předcházet si je, takže tady to máš a doufám, že budeš spokojen. :D Co bych pro tebe neudělala, že? A samozřejmě pro každého z vás, takže pokud máte nějaké speciální přání na článek nebo video, které byste rádi viděli, tak se neváhejte ozvat. :D

Jak ste si určitě všimli, tak recenze na knížku byla celkem nedávno a já pevně doufám, že některé z vás nalákala k přečtení téhle úžasné duchařiny, která v sobě báječně spojuje všechno, co je pro Kinga typický. Pořádnou dávku děsu, milého a nehorázně sympatického hlavního hrdinu, děsivého záporáka a především pořádný námět k zamyšlení a jakousi zkrytou a pro mnohé těžko nalezitelnou, pravdu, která je ukrytá mezi řádky každé z jeho knih. A ne jinak je tomu i v Pytlu kostí, i když se to tak na první pohled nemusí vůbec jevit. Ale stačí jen číst mezi řádky a vnímat a ono to všechno vyplave na povrch, nebojte se. A teď drobátko k ději.

Hlavním hrdinou je postarší a poměrně úspěšný spisovatel Michael Noonan, kterému za docela šeredných okolností zemře manželka - těhotná, jak se Michael později dozví. Tahle ztráta je pro něj fakt velká rána, se kterou se těžce vyrovnává. Jeho smutek zajde tak daleko, že není schopen psát. Jediný tětí je, že má v šuplíku pár nepublikovaných knih, které mu alespoň na čas umožní být v klidu a nějak se se vším vyrovnat. Ale ani takto není vůbec jednoduchý, ale to ví každej z nás, kdo ztratil někoho blízkýho.

Z mnoha důvodů se proto po čase náš hrdina, který je mimochodem nehorázně sympatickej, rozhodne přesunout se do jejich chaty u jezera Dark Skore. A v tu chvíli to všechno začíná. Nejdřív mu zkříží cestu krásná mlaďounká Mettie se svou malou dcerkou, následkem čehož jde po Michaelovi její tchán, který ji nemá vůbec v lásce a ztrpčuje jí život, jak jen může. A aby toho nebylo málo a aby Stephen King dostál svému jménu, objeví se v jeho domě i něco, co rozhodně není z tohoto světa. A že je to víc než nebezpečné, to je nad slunce jasné. Ale aby Michael nebyl ve svém trápení a v neklidných bezesných nocí sám, objevuje se n scéně i jeho žena. Nebo alespoň to málo, co z ní mohlo na tomhle světě nějakou dobu přetrvat.

Jak je vám už všem určitě jasný, děj se v jisté chvíli pěkně zamotá a nabere patřičných obrátek, které se roztáčejí stále rychlej a rychleji a pohrávají se s našimi hrdiny. Je to asi stejný pocit, jako když se ocitnete v odstředivce. Teď jde jen o tom, kdo z tohohle kolotoče vyvázne živý a kdo se vlivem otáčivé síly vymrští do vzduchu a navždy opustí náš příběh. A že sen kolotoč točí sakra rychle, to snad ani netřeba dodávat.

Abych pravdu řekla, tak knížka se mi děsně moc líbila a ne že by film byl vyloženě špatnej, ale nějak sem v něm něco postrádala. Michaela Noonana hraje v tomto případě Pierce Brosnan, kterého nemám moc ráda a myslím si, že se pro tuhle postavu absolutně nehodil. Takhle prostě Michael vypadat neměl. :( Možná je to jen nějaká moje soukromá averze vůči tomuhle herci, ale prostě mi tam vůbec nepasovat. Taky spousta věcí byla plně jinak než v knížce - to že tam některé pasáže chyběly pominu, protože do filmu prostě nikdy nemůžete vměstnat všechno - a to mi opravdu vadilo. A ruku na srdce, myslim si, že ani Stephen KIng z týhle adaptace nebyl zrovna dvakrát odvařenej. :D

Zkrátka a dobře, na to, že je film rozdělen na dvě části, přičemž každá má zhruba hodinu a půl, to bylo celkem zklamání. Pokud bych nečetla knížku, tak bych byla určitě mega spokojená, ale takhle, ovlivněná parádním textem od parádního spisovatele, jsem si z toho nenesla vůbec ten pocit, který jsem měla při dočtení knížky. Byl to určitě dobrý filmový počin, který je třeba v každém přípdě ocenit, protože každá snaha se cení, ale nebylo to to pravé ořechové, co jsem čekala.A opravdu moc mne to zamrzelo, protožesem se na tenhle film fakt těšila a docela sem si ho zidealizovala. Co se dá dělat no...ne každý den je posvícení.

Každopádně nechci nikoho odradit od toho, aby se na film podíval, to v žádném případě. A rozhodně se na něj koukněte až v okamžiku, kdy si přečtete knížku, která je mnohokrát lepší. Hodnocení neni tedy úplě nejlepší, ale beru v potaz to, že se aspoň v něčem filmaři drželi knížky a až na pár výhrad, které bych měla, to vyložený propadák nebyl - narozdíl od Running mana, kterej byl naprsto příšernej a zprzněnej. :D Film i knížku ale doporučuju, protože každý si tam příde na své a nikdo nemůže být vyloženě zklamaný, tak že by film nedokoukal. :D A s těmito slovy bych se s vámi pro tentokrát ráda rozloučila. Mějte se co nejlíp, užívjte sluníčka a hlavně...HODNĚ ČTĚTE. :)ANAKONEC JEŠTĚ JEDNO MALÉ PŘEKVAPENÍ, KTERÉ ROZHODNĚ NIC NEŘEKNE TĚM, KTEŘÍ TO ČETLI NEBO VIDĚLI, ALE MÁ VELKÝ VÝZNAM, PRO TY, KDO VĚDÍ O JDE.
NO A TAKY TAK TROCHU PRO MÍŠU. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama