Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Americký sniper

3. srpna 2015 v 13:00 |  Filmy podle předlohy
NABÍT!!! ZAMÍŘIT!!!! PAL!!!!

No neberte to jako vyloženě výzvu, ale nějak mi tohle přišlo jako vhodnej úvod k následujícímu článku. Dneska se totiž budeme bavit o filmu Americký sniper, - recenzi na stejnojmennou knížku jsem zveřejňovala prakticky nedávno - na kterej sem koukala s přítelem. A oběma se nám mooooc líbil, takže už teď vám můžu říct jedno - koukejte se na něj kouknout, protože kurva nic lepšího z podobnýho žánru už jen tak neuvidíte! Navíc je to podle skutečný události, což tomu dodává na intenzitě a opravdu vás chytne za srdíčko. To vám garantuju. O čem, že to vlastně je? To si počtěte níže.

Jak už bylo řečeno, je film natočen podle stejnojmenné knížky a jak už sem v recenzi na ní upozorňovala není to téma pro každého. A to platí i o filmu. Jedná se totiž o naprosto autentickou a realistickou zpověď jednoho z nejlepších odstřelovačů, které kdy nosila tahle země. A to nepřehánim. Chris Kyle, který je autorem té knížky si totiž všechny ty věci v ní popsaná a tím pádem zaznamenaná i ve filmu prožil na vlastní kůži. Chris je totiž tím elitním sniperem. Chrys je naším hrdinou. A teď nemyslím jen hrdinou našeho příběhu, ale hrdinou jako takovým v pravém smyslu toho slova.

Ve filmu se střetneme spolu s Chyrsem s jedním z největších zel jaké kdy bylo na téhle zemi spácháno. S krutou, nenávistnou a hlavně nejspíš nekonečnou válkou. Podíváme se spolu s ním do nehostinného Afghánistánu a prožijeme s tím ty nejhorší chvíle jeho života, které si však naprosto užíval. Chrys se totiž vojákem nestal. On se jím narodil. Ale nebojte. Nebude to jenom o válce. Tenhle příběh je i o jeho rodině, dětství, dospívání, jeho manželství….a spoustě dalších věcí, které patří k životu každého člověka.


Film a i knížku samozřejmě nemůžu jinak než doporučit. V knížce sem prozradila jednu věc, která je z ní na první pohled patrná a je jasná všem, co se o Chryse kdy zajímali, ale nejsem si jistá, zda by bylo dobrý prozradit to i tady, protože si myslim, že víc lidí se koukne na film, než že by šáhlo po knížce. A popravdě? Myslím si, že pokud bych to prozradila, tak vám zkazim celkovej dojem z toho filmu a hlavně a především závěrečnou scénu, která je naprosto autentická. Nejsou v ní žádní herci, ale jde o skutečné záběry z dané ,,akce" řekněme... Takže neváhejte a na film se rozhodně podívejte. Stojí to za to. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama