Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Papírová města - filmová verze

24. srpna 2015 v 14:50 |  Filmy podle předlohy
Ahoj ahoj ahoj. Po prosto propařeném, prospaném a pokocovinovém víkendu, kdy sem fakt moc nečetla, protože to moc nešlo, sem tu zpátky a se mnou další článek. V okamžiku, kdy tohle čtete sem ještě v práci, ale v neděli večer sem si tak řikala, že by nebylo marný vám jeden článek přednastavit, aby tu nebylo úplně mrtvo, protože v okamžiku, kdy přídu z práce fakt nejsem ve stavu, kdy můžu něco psát. :D

No a dneska se společně mrkneme na film Papírová města. Teda ne že bysme šli do kina neb tak, ale mrkneme se na to, jak moc se mi tenhle film líbil. Recenzi na knížku si můžete přečíst tu.Na začátku bych ráda dodala, že na filmu jsem byla ještě v době předpremiéry a to hlavně díky Míše z Knižního klubu, takže jí tímto moc moc moc děkuju za možnost na ten film jít takhle dopředu. Jak určitě víte, nebo ste se před chvíli dočetli v recenzi, tak knížka se mi hrozně moc líbila. Popravdě, líbila se m mnohem víc, než knížka Hvězd nám nepřály, kterou napsal tentýž autor (John Green). A sejně tom bylo i u filmu.

No a než to nějak celý shrnu, tak tu máme malou rekapitulaci děje. Jak každý jisto jistě ví, tak jsou Papírová města knížkou určenou především mládeži a takovým těm větším huberťákům, ale myslím si, že svoje si v ní najdou i ti, kteří už z téhle literatury odrostli. Ale proč to řikám. Jak je u téhle literatury zvykem, máme tu dva hlavní hrdiny a jistým způsobem i ústřední milostnou dvojici, kterou tvoří naprosto boží, svérázná, trochu podivná, ale přesto báječná holka Margo a její dětský přítel, který je do ní pochopitelně zamilovaný Quentin, zvaný Q. No doufám, že vás hned tenhle úvod úplně neodradil, protože by to byla škoda. V Papírových městech totiž nejde o to jestli Q Margo dostane nebo ne, ale spíš o hledání sebe sama a o jistých touhách…ono se tohle těžko vysvětluje, ale kdo to četl a třeba viděl i film, tak ví, co myslím a kdo nemá vůbec potuchu, tak ať se do toho pustí a pochopí. Ale dál…

Margo a Q jsou děsně moc rozdílní a vy hnedka teďka pochopíte proč. Jak už sem řekla…máme tu tedy Margo, která je krásná, úžasná, tajemná a tak trochu zvláštní Margo a pitomečka Qvéčka, pro kterýho je nejdůležitější dostudovat a to tak, že co nejlíp. Prostě musí bejt premiant. A pak samozřejmě univerzita a nějaká zářná kariéra, spousta peněz, pěknej dům, manželka, nějaký ty dětičky a zlatej retrívr na zahradě. No nudáááááá!!!! No a není divu, že se takovejhle záprdek zamiluje do Margo, která miluje záhady a je taková dost svoje. Margo si ho pochopitelně nevšímá, protože co by herdeg filek takováhle boží holka dělala s někym tak nudnym a přízemnim jako je Quentin alias Qvéčko?


No ale jedné krásné teplé noci se Margo zjeví na parapetu Qvéčkova okna a děsně nutně potřebuje jeho auto. A proč? No protože je třeba splnit 11 důležitejch věcí. A před touhle naprosto boží misí je třeba udělat patřičný nákup. Nebudu vám prozrazovat, co všechno Qvéčko s Margo tu noc prožije, protože to se prostě vyprávět nedá, ale řeknu vám jedno. Byla to naprosto epická noc. :) Qvéčko si však naivně myslí, že to nějak změní vztah Margo vůči jeho osobě, což se samozřejmě nestane. Margo totiž zmizí - a nechá za sebou stopy. Malé a nenápadné indicie, které dobrého pozorovatele dovedou na místo, kde se schovává. Qvéčko je odhodlanej jí za každou cenu najít a vyznat se jí ze svých citů, takže sebere svoje kamarády - jooo bez přátel se na pořádnej road trip jen nedá - a vyrazej na cestu. A tím začne celé to velké dobrodružství a hledání něčeho většího, než co komukoli z účastníků může jejich dosavadní život řídnout.


Musim se přiznat, že film se mi děsně moc líbil. Bylo tam sice pár věcí trochu jinak, k čemu bych měla jisté výhrady a myslím si, že některé scény - jako třeba to, jak se Margo s Qéčkem vloupají do Vodního světa, kterou sem si v knížce hrozně moc užila - tam fakt mohly bejt, protože na délku filmu by to nemělo nijak rapidní vliv a milovníci knížky by je rozhodně ocenili. No to nic no… Člověk prostě nemůže mít všechno.

Každopádně jak knížka, tak film fakt stojej za to a já sem si obojí maximálně užila. A když řikám, že e mi to líbilo víc jak Hvězdy, - jak knížka, tak film - tak tim myslim fakt, že se mi to líbilo o 100% víc. Nebylo to takový prvoplánový, zaromanťárnovaný, a hrající na čtenářovi/divákovi city ačkoli se mi Hvězdy vážně moc líbily a nedám na ně dopustit, tak Papírová města byla fakt lepší. Možná to bylo i proto, že sem se hodně zžila s Margo, která by byla fakt blízká a fakt sem se v ní našla. Možná to bylo i tím, že mi přišlo, že v Papírovejch městech je takovej velkej myšlenkovej odkaz, kterej člověk musí buď vnímat nebo si k němu najít cestu, ale nei mu vyloženě naservírovanej na zlatym podnose. A to mám na knížkách, tak i u filmů moc oceňuju.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama