Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

11. září

11. září 2015 v 10:52 |  Kosmikovník
Moji milovaní příznivci. Nevím, jak se budete tvářit na následující článek, ale rozhodně budu moc ráda, když se k němu vyjádříte. A TO JAKKOLI. Však mě znáte…klidně mě za to zjebejte, ale za vaše názory, připomínky nebo výtky budu moc ráda, protože si myslím, že je to rozhodně dobré téma k diskusi a že se názory budou stoprocentně různit a možná si i protiřečit. Ale od toho tu jsme, tak proč se tomu vzpírat, že?
Všichni určitě moc dobře víte, co se stalo 11. září 2001 a že si dnes tuto smutnou událost připomínáme. Pro ty, kteří nemají páru, o co jde - a já pevně doufám, že tu nikdo takový není - uvedu pár faktů, které se týkají nejen této události, ale i malinkatého kousku mého života.

Fakta:

1. V USA došlo k teroristickému útoku islamistů na Světové obchodní centrum v New Yorku, všeobecně známého jako "Věže‟ nebo "Dvojčata‟. Zároveň došlo k útoku na Pentagon - sídla Ministerstva obrany USA.
Tehdy to bylo asi takhle: skupina islamistů unesla 4 letadla společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich narazila do věží, třetí do zmíněného Petagonu. Poslední letadlo se zřítilo kdesi v Pensylvánii.
Při útocích celkem zemřelo 2 996 lidí včetně 19 únosců. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřely v Pentagonu, byli obětmi civilisté, pocházející celkem z 90 zemí.

2. Můj drahý byl v té době na vojenské misi v Bosně.

3. Mě bylo v té době sedm let. Ten den měli poprvé vysílat večerníček o Tuláčkovi lišce, na který sem se v té době fakticky moc těšila a bylo mi hrozně líto, že ho nedávají, právě kvůli zmíněným teroristickým útokům.
Dodnes si živě vybavuji záběry kameramanů, kteří přinášeli živé vysílání z New Yorku - chaos v ulicích, křik lidí, a v celé své zničené dominantnosti řítící se a hořící věže. Myslím si, že na tenhle pohled asi nikdy nezapomenu.

A právě dnes si celý svět tuto tragickou situaci připomíná. Na památku obětí tehdejšího teroristického útoku si všichni, kterým tato věc není lhostejná, obléknou bílé tričko, košili nebo mikinu a dají tak viditelně najevo svůj postoj. Zároveň, tak vyjádří nesouhlas s invazí islamistů do Evropy. A proto jsem i já dnes v bílém. A mám k tomu ještě jeden důvod. Moje bílá košile, kterou mám dnes na sobě, symbolizuje i vzpomínku na 5 českých vojáků, kteří zahynuli loni 8. července při sebevražedném útoku u letecké základny Bagram na severovýchodě Afghánistánu.
Takže kdo se spolu se mnou dnes oblékl do bílé?
A ještě muzika pro dnešní den více než ideální.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama