Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Dům na kopci - konečné zúčtování

25. září 2015 v 11:35
A máme tu další Final Ende z projektu nebo spíš z rubriky Naše věc. Momentálně sme dočetli Dům na kopci, který sem četla s Míšou - ten knížku dočet asi 3 dny přede mnou, ale já sem byla totálně pracovně a společensky vytížená, takže sem to moc nedávala. Na recenzi se můžete těšit už brzo - stejně jako na slibované Mysterium Tremendum a Saeculum, který slibuju už fakt dlouho o tom zbytku, kterej v levym meníčku straší už minimálně tři měsíce ani nemluvě. Ale na všem se poctivě maká, takže nemějte strach, jen mi dejte trošku času a dočkáte se všeho. :)
No a co bych vám tak řekla k Domu na kopci…přemýšlím, bádám, rozmýšlím… No asi takhle. Fakt moc se mi to líbilo. Sice je fakt, že už je tenhle styl a námět dávno a dávno překonanej, ale když si člověk vezme v jaký do době to autorka psala, tak je to fakt dobrá kniha. A jak ste si určitě všimli sem debil a nenapsala sem článek o tom, jak sme začínali číst, což mě teď dost štve, ale dopisovat už to nebudu. :) No každopádně knížka byla super, i když je fakt, že mě trochu rozčilovaly ty dlouhý kapitoly, protože sem jí četla dycky, když sem přišla večer případně v noci z práce a to už sem kolikrát neměla moc energii na to abych se jim mohla věnovat, takže sem četla něco jinýho a kratšího - a tim se to taky zpozdilo no… :(
Takže až na ty dlouhý kapitoly to bylo super. A jakože fakt bylo. Postavy parádní, děj super - i když je mi jasný, že ne každýmu to sedlo, protože se tam dohromady nic nedělo, nebo to nebylo dostatečně akční na dnešní čtenářský vkus. Já sem každopádně děsně ráda, že jsem tuhle knížku našla v jednom ze svých knihobitích balíčků, protože sem si jí moc přála. Na nějaký větší názory a postřehy se můžete těšit v recenzi, která bude, - a fakt slibuju, že brzo - ale abyste si udělali alespoň trošku obrázek o tom jaký to bylo, tak si můžete přečíst Míšův názor. A určitě si knížku přečtěte. :)

Dům a okolí je spisovatelkou bravurně vykreslen. Tíživá atmosféra na vás dýchá z každého kouta a jste ve velkém očekávání stejně jako hrdinové. Co se vlastně bude dít?
Úkazy začínají nevinně, zavírají se dveře a přemisťuje se nábytek. Noc co noc se aktivita domu zvětšuje. Na někoho dům působí míň, na někoho víc. Jaké je spojení domu s hrdinkou? Vezměte knihu do ruky a nechte se unášet ponurou atmosférou při sychravých podzimních večerech. Zjistěte, jak působí na vás.
Kniha se mi četla dobře, děj byl plynulý, jen některé dialogy jsem úplně nechápal a sem tam mě mrzely překlepy či chyby v textu. Jde ale o poklad, který inspiroval spoustu dnešních autorů hororu a teď je i u nás. Od knihy neočekávejte příliš. Jedná se o příběh napsaný na konci 50. let 20. století, kdy žánr hororu byl ještě v plenkách. Musím ale ještě pochválit zpracování obálky a přízračné obrázky v knize. Povedený kousek.
Ovšem nejvíc se mi líbil příjezd do domu doktorovy manželky. Nekompromisní, šťouravé, jízlivé a hlavně neohrožené pomocnici nešťastným duším. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama