Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Lovci lvů

5. září 2015 v 11:50 |  Filmy podle předlohy
Krásnou sobotu broučci. Jak si užíváte volno? Já moc ne neb sem v práci, ale i tak sem vás nechtěla ochudit o další svůj článek, takže tohle smolim v pátek. :) Tak doufám, že to oceníte. Dneska to bude filmovka, která se opět vztahuje ke knižní předloze. Bohužel v tomto směru nebudu moct srovnávat, protože knížka u nás bohužel nevyšla a vypadá to, že ani nikdy nevyjde, což je rozhodně děsná škoda, ale asi s tim nikdo z nás moc neudělá. :( Jak už ste jistě z názvu článku postřehli, jedná se o film Lovci lvů, knižní předlohou je knížka s názvem The Ghost and the Darkness, což je pro celý příběh více než výstižný. A vy se brzy dozvíte proč - možná už tušíte, pokud ste tenhle film viděli.

Na začátku je třeba dodat, že se knížka a i film vztahují ke skutečné události - knížku dokonce napsal muž, který se těchto událostí sám účastnil, což jí bezpochyby dodává na autentičnosti, než kdyby jí psal někdo, kdo o tom jen slyšel. Pokud bych měla mluvit o filmu je naprosto fantasticky udělaném a fakt nechápu, jak tohle moh někdo dokázat. Já vim, že filmaři dokážou kde co, ale až se za chvíli dozvíte, o čem film je, tak pochopíte, že to rozhodně nebyla prdel a vážně mi zůstává rozum stát nad tím, jak docílili takových efektů - nemyslím speciálních, ale spíš celkovou atmosféru.

Celý příběh se točí kolem stavby železniční trati a mostu ve východní Africe. Hlavním, řekněme stavbyvedoucím, je mladý John Henry Patterson (Val Kilmer), pro kterého je takováhle zakázka samozřejmě velkou výzvou. Celá věc má být hotová za 5 měsíců, což je docela šibeniční termín vzhledem k tomu, že v době, o které se bavíme neexistuje žádná těžká technika a všichni se tak musí spoléhat na lidskou sílu místních. No a podmínky taky nejsou zrovna nic extra. Ale jak se brzy ukáže, čas a horko, které všude panuje je jen malinkatým problémem oproti tomu, co číhá v buši.

Velmi brzo se totiž nad celý stavební tábor snese stín strachu a suchá tráva se zbarví do nachové červeni. Celý tábor totiž začnou terorizovat dva lvi - a ano slyšíte dobře. Lvi. Ne lev a lvice, ale dva samci, což je ve zvířecí říši v podstatě nemyslitelný jev. A co hůř, tihle lvi naprosto systematicky a promyšleně zabíjejí místní dělníky. Přitom je jiný potravy všude poměrně dost, takže hlady rozhodně netrpí. No a jak už to bývá, tak se mezi domorodci začne říšit, řekněme pověst, že jde o duchy, kteří se rozzlobili a chtějí za každou cenu zabránit pokračování stavby. A v tuhle chvíli vstupuje na scénu úžasný, neodolatelný a naprosto boží Michael Souhlas, který je jedním z nejlepších lovců lvů. A jeho úkol je jasný.


Musim se přiznat, že tenhle film sem viděla už asi 15x a vůbec se mi neomrzel. Spíš naopak. Naprosto ho zbožňuju. Je to perfektně udělaný a navíc je to tak působí, že máte strach i sami o sebe. :) Pro ty kdo viděli Čelisti - víte, jak tam byla vždycky ta muzika, když se žralok chystal zaútočit? Tak přesně tohle je použito i v tomto filmu - naprosto luxusní záběry na tu sežehlou trávu a vzduch tetelící se horkem, přičemž prostě nepoznáte jestli ten pohyb, co ste právě zaregistrovali je ta tráva nebo lví hříva….no fantazie. :) Navíc parádní herecké obsazení, napětí až do konce a naprosto dech beroucí a mrazivý příběh. Co víc si od dobrého filmu přát? A když to teď tak píšu, tak si řikám, že se na nej asi dneska podívám znova. :D A vám ho vřele doporučuju. :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama