Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Na vlnách audioknih s Walker a Volf

22. září 2015 v 13:37 |  Kosmikovník

Moji milovaní přívrženci, dovolte, abych vás tímto přivítala u svého nového článku, respektive reportáže, z další, naprosto boží akcičky. Určitě všichni zaregistrovali moje recenze na audioknížky z produkce malého, ale přesto velmi produktivního a úžasného vydavatelství Walker a Volf, které vedou moji kamarádi Legenda české sci-fi Jiří Walker Procházka a fantastický režisér, ozvučovatel a hudební mixátor Radek Volf. Za dobu svojí existence se tohle malé, doslova sklepní, vydavatelství fakt vypracovalo a vytáhlo a docela rychle se dostalo do povědomí českého posluchače, a to i přesto, že konkurence na trhu je fakticky veliká.

Na tomhle je ale krásně vidět, že i malé vydavatelství tu má šanci, pokud má lidem co nabídnout. A že Walker a Volf mají co nabídnout to nám všem dokazují s každou další vydanou audioknížkou i tím, jací narátoři pro ně pracují - a z vlastních zdrojů vím, že se jich spousta ozve sama od sebe, což je naprosto úžasný. No a právě s klukama - no spíš s chlapama ať neslovíčkaříme - jste se mohli včera večer setkat v Café Prostoru - malé a příjemné kavárně sídlící v Národní technické knihovně - i tam sme se spolu podívali v jednom z videí, pamatujete?

Možná sem trochu zaujatá, protože Walkera a Volfa znám už docela dlouho a spolupracuju s nima, tudíž se je snažím chválit, kudy chodim - a to nejen proto, že jsou to fakt moji kamarádi, ale hlavně proto, že jsou opravdu super a odvádějí naprosto úctyhodnou práci. Na tuhle besedu jsem se fakt moc těšila a věděla jsem, že se dozvím spoustu zajímavých věcí a to i přes to, že mám šanci trochu nahlídnout do zákulisí a prakticky všechny jimi vydané audiovky se k mému sluchu dostanou o dost dřív než k běžnému posluchači. A moje očekávání bylo na sto procent splněno.

Co bylo vážně moc fajn, byla přítomnost Perly Kotmelové, která pro WaV namluvila Sladkou jak krev. Setkání s touto herečkou a parádní narátorkou bylo opravdu perlou na celém večeru. Překvapivě se ke slovu dostal i Volf, což je vzhledem k Walkerově průbojnosti skoro přírodní úkaz. A díky němu jsme se všichni dozvěděli nejen o audioknížkách a jejich produkci, ale taky o tom, jak probíhá natáčení, jak se dolaďují zvyku, ruchy a hudební doprovody, jak moc je důležitý dejchání a mraky a mraky dalších věcí, který se prostě jen tak nedozvíte.

No byl to prostě boží, plodný a na informace fakticky nadupaný večer, který jsem si maximálně užila a svojí cesty - táhla sem se do Prahy až z Tábora a to rovnou z práce - doopravdy nelituju. A popravdě? Už se děsně těším až tahle parta - Klárky Walker Smolíkové, která měla akci minulý týden a je s vydavatelstvím Walker a Volf spřízněna více jen přátelsky nevyjímaje - naplánuje nějakou další akcičku, na kterou se ráda vypravím - pokud mi to bude časově a pracovně umožněno. :D A opět vás budu o všem informovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama