Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Na vlnách komiksů s Klárou Walker Smolíkovou

16. září 2015 v 9:54 |  Kosmikovník

Krásné středeční ráno národe!!! Doufám, že se vám včerejší recenze na Sladkou jak krev líbil. No, a abychom nezaháleli, mám pro vás dneska článek o naprosto super akci, která se uskutečnila v pondělí v Praze v Café Prostoru, kam sem dorazila i s kupou knih. A proč s kupou knih? No protože sem jela na besedu o komiksech, kterou pořádala moje bývalé paní učitelka a v současné době dobrá kamarádka Klára Smolíková - jak si každý doufám rychle vybaví, recenzuju často její knížky, poslední byla Husův dům a recenzi najdete zde - a tam sem prostě nesměla chybět.

Tak a o čem tedy byla řeč? No v případě Klárky samozřejmě o komiksech, ale taky o literatuře jako takové a o jejích filmových či audiových podobách. A nebyla by to Klárka, aby se taky něco netvořilo - neb tato úžasná žena a spisovatelka je navíc ještě děsně nápaditá a kreativní a s ní se nějakému menšímu workshopu nevyhnete nikdy. Sešla se nás tam docela dobrá parta, ostatně jako vždycky, takže byla i sranda a až na pár výjimek, které dokreslování komiksových rámečků a vytváření podivných obličejů razantně bojkotovaly s tím, že neumí kreslit, jsem se do toho kreslení vrhly s nadšením - alespoň já jo a to ostatní sem zjistila z reakcí a velice zaujatých pohledů spolusedících kreslířů. :D

Na tuhle akcičku sem se mrtě moc těšila, protože se s Klárkou vždycky ráda vidím, nemluv o tom, že je v její společnosti vždycky spousta dalších báječných lidí jako třeba můj kamarád Janík nebo spisovatel Vlado Ríša, který sem tam objevil se svojí zbrusu novou knížkou Hvězdní vandráci, takže sme si jí mohli všichni prolistovat a to i přes to, že ještě není na pultíkách knihkupectví. S Klárkou je navíc děsná sranda, takže nikoho nepřekvapí, že jsme často slzeli smíchy a fakticky si celý večer užili.

V knihovničce mám od Klárky skoro všechny knížky - je fakt, že mi jich pár chybí, ale to se čase napraví - takže sem je všechny vláčela sebou, aby mi je podepsala. :D Navíc sem sebou měla i knížku Chyťte Bycha, která vyšla ještě jako černobílí komiks v roce 20047 a v dnešní době už je všude vyprodaná, takže jí jen tak neseženete. A já jí má ám a jsem na to kurník hrdá - řečeno s pošklebovacím výrazem ve tváři.


Akce to byla prostě báječná. :) A příští týden jedu znovu - tentokrát na povídání o audioknížkách s Jirkou Walker Procházkou - ano i pro něho píšu a taky je to můj dobrý kamarád - a snad i Radkem Volfem, kteří spolu založili malé milé vydavatelství audioknížek. Opět v Café Prostoru v Národní technické knihovně. :D Tak přijďte za námi. Já osobně se už teď moc těším a opět vás budu informovat o tom, jaký to bylo. Zatím se mějte fajn, hodně čtěte a pokud se vám do rukou nedostala žádná Klárčina knížka/komiks, tak se po nějaké určitě podívejte.

Protože čtení není jen o písmenkách, ale taky o obrázkách


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama